BenQ V2410 - Czy warto inwestować w monitory LED?

V2410 Eco jest dobrym polecanym modelem, warto brać.

Lepiej podświetlają równo, przy świetlówkach w tradycyjnych LCD nigdy nie jest równo podświetlone, pobór masz mniejszy i oczy mniej się męczą.

Warto wspomnieć, że chodzi o pobór prądu :slight_smile:

Bo poboru jako takiego już od ponad roku w ogóle nie ma :slight_smile:

przeczytaj i wyciągnij wnioski…---->http://www.proline.pl/?n=led-tv-szum-marketingowy-czy-zwykle-oszustwo Co prawda o TV ale technologia ta sama. Tam jest takie piękne zdanie: “Nie dajmy się zwieść specom od marketingu. Na pewno obecnie, dobry klasyczny telewizor LCD CCFL będzie lepszy od przeciętnego LCD LED!” czyli dobry LCD będzie lepszy od przeciętnego LCD LED

jeżeli jest to podświetlenie krawędziowe stosowane b. często w dzisiejszych telewizorach “LED” to nie koniecznie…

Ale poziom prądu napewno będzie mniejszy…

W laptopach podświetlanie LED bardziej się przydaje - jest odporne na częste włączanie i wyłączenia oraz monitory są cienkie. W zwykłym monitorze to nie ma większych zalet. Nie wiem jak z żywotnością, bo diody o dużej wydajności/sile światła mają znacznie mniejszą niż zwykłe LEDy (używane np. jako kontrolki).

Witam, jestem użytkownikiem modelu G2420HDBL. Jest to 24" w formacie 16:9 monitor podświetlany Ledami.Użytkuje go ok 4 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem Asusa 22" 16:10(niestety modelu nie pamiętam) podświetlany zwykłymi świetlówkami. W porównaniu z Asusem Benqu ma lepsze kąty widzenia oraz większą jasność. Użytkowany przeze mnie model jest raczej budżetowym ale do przeglądania internetu, oglądania filmów nadaje się znakomicie. Do wad natomiast zaliczył bym słabe jakość plastiku tylnej części monitora oraz według mnie słabsze nasycenie kolorów niż w przypadku Asusa.

Nie słyszałem, żeby takie zachowanie wpływało w jakikolwiek sposób na żywotność monitora. Zresztą sam tak robię notorycznnie :-).

Myślę, że będziesz zadowolona z Benq tak jak ja jestem.

Wybrałbym 24" i nie mówcie, że rozmiar nie ma znaczenia :-).

Ze względu na fakt, że dla 22" lepszą formatem jest 16:10 co przekłada się na rozdzielczość 1680x1050. Full HD dla 22" a właściwie 21.1" to troszeczkę za dużo i wszystko zaczyna robić się zbyt małe.Pomijając już fakt, że monitor zaczyna robić się bardzo jamnikowaty. Najlepiej wybrać się do Saturna czy innego media markta i organoleptycznie ocenić pod swoim kontem.

24 cale do full HD to optimum. 22" i 16:9 jest nieco dziwne. Także szukaj z 10:9 i LED-ami i rozmiar ma znaczenie. Sam kumpel całe życie siedzi na CRT 17" a jak przyszedł do mnie zobaczyć 22" stwierdził “a wydawało mi się że będzie większy”. Czasami wydaje się że po to pakują 10:9 do 24" żeby było optymalnie i nie za dużo dla oka :slight_smile:

Szkoda że nie wydają już tak dobrych monitorów z serii G jak G2200WT. Bo ten może ma parametry ale obudowę ze śmietnika a eco należy się tylko za led’y