Beryl problem

Witam

wszystko dzialalo dobrze, dopoki nie mialem problemow z plikiem xorg.conf,podmienilem go i wszystko zaczelo dzialac, tylko beryl nie dzialal, wiec go usunelem i teraz gdy chce go zainstalowac w synaptic menedzer pakietow to go nie ma. I teraz nie wiem jak zainstalowac beryla jeszcze raz.

karte graficzna mam intel graphic card 945 gm.

dzieki

zapomialem dodac linux to ubuntu 7.10

Beryl to projekt, który jest już zamknięty i nie jest już rozwijany, pewnie dlatego go nie masz w repozytoriach. W zamian za to jest Compiz Fusion, który powinien być standardowo w Gutsy Gibbon. Powinieneś go mieć w repozytoriach

apt-cache search compiz-fusion

jeśli znajdziesz to

sudo apt-get install compiz compizconfig-settings-manager compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-unsupported emerald emerald-themes

jeśli nie będzie ich w repozytoriach to musisz poszukać na necie.

Pozdrawiam!

zainstalowalem tego compiza tylko nie wiem jak go wlaczyc, bo w aplikacjach go nie ma

Zpomniałem dodać :slight_smile:

W koncosli wpisujesz

compiz --replace

możesz to polecenie dodać do sesji, żeby uruchamiało wraz z systemem

system>preferencje>sesje

Klikasz dodaj

Nazwa - Compiz Fusion

Polecenie - compiz --replace

lub stworzyć sobie aktywator, aby włączać sobie compiza kiedy masz na to ochotę, np. ja tak robię. Lub zainstaluj sobie

compiz-icon

Pozdrawiam!

dzieki bardzo :wink:

anvanil

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.