Best Player

Po formacie zauwazylem ze napisy sa wyswietlane NA filmie oraz pod filmem :?

Czyli jakby to powiedziec napisy sa wyswietlane 2 razy :?

Jak wylacze te napisy dolne (z czanrego tla) to zostaja tylko te z filmu :?

A jak usunac te napisy ktore sa NA filmie zeby zostaly TYLKO te na pisy z CZARNEGO tla ??

Przed formatem byly tylko POD FILMEM na czrnym tle :?

Zauwazylem ze to sie dzieje tylko wtedy gdy plik z filmem ma taka sama nazwe jak plik z napismi :?

Odtwarzasz w programie, który nazywa się… ? Masz kodeki, które zwą się… ?

K-LITE CODEC PACK 2,53 FULL

Dzieje się tak we wszystkich filmach?

U mnie również coś takiego czasem występuje, ale nie wiem od czego to zależy.

Pojawia się wtedy również dodatkowa ikona w trayu.

Pamiętam, że właśnie klikając prawym przyciskiem na tę ikonkę

pojawialo się menu, w którym wyłączałem dodatkowe napisy (coś trzeba odptaszkować)

IMHO to sie dzieje wtedy jak plik z napisami ma taka sama nazwe jak plik z filmem :?

W innych przypadkeach tego niezauwazylem :?

Rzeczywiscie pojawia sie ikonka (zielona strzalka) :?

Sprawdziłem przed chwilą…

To nie zależy od tego.

prawdopodobnie jest to wina kodeka do napisów DivXG400 (czy jakoś tak). Otwórz film w odtwarzaczu miltimedialnym (tym starym z folderu Windows Media Player) kliknij na Plik >> właściwosci >> zaawansowane i dwa razy na DivXG400 i tam znajdź opcję która wyłącza te napisy. Nie pamiętam dokładnie jak to sie nazywa bo juz tego nie uzywam. Jak sobie nie poradzisz to wklej screena z tego okna (beda tam chyba 3 zakladki)

edit:

aaa to jak zielona strzałka to jest to vobsub. W takim razie PPM na ta strzalke i zaznacz “Hide Subtitles”

Witam. Musisz zmienić ustawienia kodeka. Jak wlaczasz film to masz napisy w filmie pewnie i chcesz je wylaczyc. Jak wlaczasz film to pewnie masz na dole po prawej w tray taka zielona strzalke. Kliknij na nia prawym i wtbierz DirectVobSub. Nastepnie wybierz genera i w opcji loading wybierz Do not load. Pozdro. (Jesli nie masz tej strzalki to wez start wszystkie programy K lite kodec pack Configutation DirectVobSub).

A jak zmienisz jego nazwę to już jest wporządku?

ZNAM SPOSOB WYLACAZENIA :slight_smile:

Wchodizsz w te ikonke->zakladka MISC-> zaptaszkowywujesz hide subtitles

:wink:

Tak też można ale o ile pamietam to za kazdym razem jak bedziesz wlaczal film to bedziesz mial napisy w filmie a tego chyba nie chcesz.

Bingoooooooo !!

Ja robilem formata w sobote i zaisntalowalem TYLKO:

i nic wiecej :?

A doszedlem do ukrycia napisow tylko dzieki Strumienianinowi ktory napisal o tej ikonce w trayu 8)

Czyli jeszcze raz wychodzi prawda o “kaszaniarstwie” paczek kodeków.

Divix

Xvid

ffdshow

do dźwięku

AC3 filter

i ewentualnie OGG

i wszystko śmiga jak burza.

Jeszcze nie trafiłem na film którego nie dało rady otworzyć na moim kompie. 8) 8)

FIESTA i ja mialem TAKI ZETSAW jaki podales !!

tylko ze poradzono mi zeby zainstalowac PACK :?

Filmy chodza wiec narazie nie bede sie bawil w zmiany kodekow :slight_smile:

To słuchaj dalej “mądrych” rad 8)

A ja mam K-Lite Codec Pack 2.50 Full i mi wszyskto cacy chodzi i żadnych innych nie potrzebuje. (A 2.53 zaraz ściągne:) )

Fiesta nie przesadzaj.

Korzystam z paczki K-Lite i wszystkim ją polecam.

A dodatkowe napisy… hmm ostatnio już się nie pojawiają więc nie widzę problemu :stuck_out_tongue:

Plecam lekturę forum divix.pl i powiedz mi czy która kolwiek z osób tam piszących i siedzących w temacie poleca instalowanie paczek ??

Nigdy nie miałem na żadnym kompie paczki (z wyjątkiem fddshow) i nie miałem problemów z divixami. EOT