Bez sterowników procesor jest 100% obciążony

Witam jest problem z moim komputerem, podczas instalacji każdego systemu operacyjnego procesor jest tak obciążony że instalacja trwa z 2 godziny. Po zainstalowaniu sterowników karty graficznej (Radeon HD3450) problem mija - jedynie pod systemem XP. Vista, 7 i OpenSUSE nie “odwieszaja sie” i dalej jest problem, bez sterowników od karty graficznej wszystko sie ścina że nie da sie nic prawie robić.

Mobo : ECS RX-480-a

Procesor - AMD Athlon64 3500+

RAM - 4x Kingmax Hardcore 256MB - 1 GB

Grafika - Powercolor Radeon HD3450

Wydaje mi się że problemem może być zasilacz.

Co wy z tymi zasilaczami? Feel nie jest aż takim szortem jak Logic czy Tracer, fakt jest low-endem ale jak zenfist stwierdził Feele są dobre dla osób które niewymagają cudów w OC ani przy jakichś potężnych konfiguracjach, pewnie powiesz mi kup Tagana 1000w dopiero bedzie ci działał komp, kompletny śmiech na sali.

może po prostu masz za mało pamięci 1 gb przy Vista to absolutne minimum

A zasilacz jak na taka konfiguracje masz raczej dobry 400 W nie jest zle.

Tak osobiście uważam.

na starej karcie jest wszystko dobrze, uzycie na systemach jest po 0% max 10% w idle

Mi śię coś nie podoba ta karta (Radeon HD3450) zachowuje się tak jakby była uwalona gdzie ją kupiłeś na allegro ? :razz:

w sklepie.

wina zasilacza ,jednoznacznie

to nie możliwe - na innej karcie działa bez problemów a na tej która ma mniejsze TDP sie wali bez sterowników? może ten Radeon tak ma.

mój kumpel miał radka hd 2600 pro i miał zwalony bios,zmniejszone clocki,wyskakiwały arty,więc jeśli masz gwarancje to oddaj ,może karta ma wade techniczną niezależną od sprzętu,choć szukał bym winy albo w trefnej karcie albo w sterownikach od chipsetu

Dodane 15.09.2009 (Wt) 14:52

albo sterownik ekranu zamieszczony na karcie,sam osobiście naprawiając komputery spotykam się z tym coraz częściej,najczęściej psuje się to w Geforce,często psuje się ten sterownik jeśli mamy trefny zasilacz,który pużniej uszkada ten sterownik,ale jeśli to Radeon to raczej bym szukał winy w Biosie,jeśli jesteś doświadczonym użytkowikiem w tych sprawach spróbuj zainstalować nowy bios do owej karty,a jeśli nie jesteś albo nie chce się tobie z tym bawić oddaj na gwarancje :stuck_out_tongue:

Wydaje mi sie że jest problem z pamieciami tej karty - na stronie pisze ze Memory clock ma 400 mhz, a moj radeon ma 333.

17576.JPG

Tempertury sa niskie jak na pasywne chlodzenie chociaż wcześniej przez zamontowaniem revoltecka 50x50mm były po 50-60 stopni.

17577.JPG

jeśli są zle zegary na karcie to dlatego że coś jest nie tak w biosie,jest zły,poszukał bym na internecie nowej wersji biosu do tej karty

karta poszła na gwarancje przed chwilą, jutro facet ze sklepu w którym kupiłem i reklamowałem powie co i jak, jak bedzie uszkodzona to wiadomo - leci do powercolora i sobie poczekam.

:smiley: dobra decyzja