Bezinstalacyjny program do optymalizacji RAM


(pawelma) #1

Witam. Czy znacie jakiś program tego typu który mogliby byście polecić? Pozdrawiam.


(Bogdan_G) #2

To pobierz na dysk

http://portable.info.pl/jetclean-portable/ Wypakuj i otwórz folder. Najedź kursorem na ikonę rakiety JetClean.exe i wybierz sobie - przypnij do menu start. Usuń zipa i tyle. Potem z menu start klikasz w JetCleana i masz panel programu. W menu znajdziesz ustawienia interface i ustawiasz polski. Zastosuj. Potem wracasz do opcji 1-klik i dajesz skanuj teraz.

Ten program ślicznie optymalizuje RAM nie naruszając przydziału, który system sobie wydziela. Masz gratis jeszcze sprzątanie w systemie i w rejestrze, a do tego ma ten program opcje utworzenia punktu odbudowy systemu.

W ustawieniach, w lista ignoruj, kliknij na ciasteczka przeglądarki. Te z prawej strony przenosisz na lewo, oprócz tych, które potrzebujesz, żeby od nowa się nie logować. Ja wszystkie dałem na lewo, bo wolę się zalogować, niż przez jakieś głupie ciasteczko mieć np buga z gmailem.

Program bezpieczny, jak ccleaner, ale dokładniejszy. Już dwa lata chodzi na xp i na win7 w laptopie.


(drunkula) #3

System sam zarządza pamięcią, wszelkie "wspomagacze" bardziej szkodzą niż pomagają. 

A żeby nie było, że odpowiedź nie na temat: RamBoosterv2.0


(Bogdan_G) #4

System "wie lepiej", ile mu trzeba, ale, gdy chodzi o "złogi" po uruchamianych usługach i aplikacjach, to nie bardzo utrafia w intencje użytkownika. JetClean systemowego przydziału nie rusza. Wiadomo, że bufory pamięci się zapychają, jak na Marszałkowskiej w godzinach szczytu. W tym przypadku dłuższego korzystania z YouTube, widać spowolnienie. Żadne przyśpieszacze, ani optymizery RAMu nie pomogą, a gdy jakiś program ma algorytm oszukiwania windowsa, nie zmienia to wydolności systemu.