Bezmyślna OPERA ? (czytaj Domyślna)

(P.Piotrek) #1

Po zainstalowaniu i uruchomieniu Opera program pyta: Czy Opera ma być domyślną przeglądarką? Odpowiadam TAK! Ale Opera się nie włącza gdy klikam na linki, bannery itp. Za to włącza się Internet Explorer ??????

W Menu Opery Narzędzia/Preferencje.../Programy i scieżki/Domyślna przeglądarka wybrałem wszystkie lub tylko niektóre opcje (na próbę) !!

(Viliae) #2

Witam

Nie wiem jaką masz wersję przeglądarki więc opiszę moją 7.54u1

Menu Nrzędzia :arrow: preferencje :arrow: Domyślna przeglądarka. Typy plików skojarzone z Operą: powinieneś zaznaczyć aby były włączone skróty internetowe. Niektóre programy i tak tego niezaakceptują :evil: np.: Kazaa, stare gg, itd (wszystkich nie znam).

Masz włączonego menadżera haseł? Jeżeli tak to po każdym logowaniu powinno wyskakiwać okienko czy zapamiętać hasło i w menu rozwijalnym kilka opcji (tylko dla tej strony, dla całego serwera, nigdy na tym serwerze). Teraz po ponownym wejściu na stronę logowania (tylko tą którą się logowałeś, lub dowolnie którą na serwerze jeżeli zaznaczyłeś, że tak dla całego serwera) wciskasz "ctrl+enter" i Opera sama podstawia hasło i login (lub na odwrót :stuck_out_tongue: ). Jeżeli nie chcesz bawić się klawiaturą to gdzieś obok przycisków "dalej", "wstecz" powinien być przycisk w kształcie różdżki (u mnie kluczyka), który aktywuje tą funkcję.

Uff mam nadzieję, że nie zadługi wywód :stuck_out_tongue: