Bezpieczenstwo a dwa konta

Ostatnio po obejrzeniu demonstracji bezpieczny pecet na lamach waszej strony zastosowalem sie do waszych wszystkich porad i jedno sprawilo mi klopot mianowicie jesli chodzi o dwa konta azytkownika i administratora. Po utworzeniu ich , w koncie administratora wszystko zostało cofniete do stanu instalacji windowsa , nie stanowi to dla mnie proglemu bo wszystko zmieniłem i jest o.k A na koncie uzytkownika ktore pozostale bez zmnian z wyjatkiem iz mam brak na nim dostepu do dysku E ( mam dysk 250 Gb z podziałem na 4 partycje C-46Gb, D-77Gb , E-87Gb i I -10Gb ) po probie otwarcia wyskakuje mi komunikat brak dostepu. Czy jest sposób na to ?

Jakiego masz Windowsa, jeśli XP to Home czy Pro?

Win XP Prof i Home

Należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home zrób to w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Mam windows xp home edition i zastosuje sie do twoich wskazówek

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 10:40 został dopisany post przez darek-dareczek

Zastosowalem sie do twoich wskazówek ale nie moglem znalesc w ustawieniach zaawansowanych wyczyścić pole wyboru : Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK. Poniewaz nie było takiej opcji Patrzyłem normalnie jak i w trybie awaryjnym.Bym ci pokazał zrzyty ekranu ale nie wiem jak teraz dodac załaczniki.

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 10:45 został dopisany post przez darek-dareczek

Aha i oto dwa zruty ekranu

Daj te zrzuty ekranu an forum

Nie wiem za bardzo jak je dodac gdzie ta opcja dodaj załcznik bo na tej stronie nie widze

Daj zrzuty na fotosik.pl a tutaj tylko linki do fotek

http://forum.cdrinfo.pl/f113/nieproste-udostepnianie-plikow-windows-xp-home-61353/

:slight_smile:

o.k o to te załaczniki w postaci zrzutów ekranu ( format pdf)

W dniu 17.07.2008 , o godzinie 18:38 został dopisany post przez darek-dareczek

Załaczniki przedstawiajace co mam tej karcie widok

obejrzyj swoją wypowiedź i powiedz co widzisz w załącznikach

bo ja nie widzę żadnych załączników

:slight_smile:

Nie wiem jak dodawac załaczniki próbowałem zdjecie 19,4 KB ale wyskakuje mi za malo miejsca

chcąc zrobić screen np Menadżera zadań

otwierasz go >> naciskasz Prt Scr na klawiaturze >> otwierasz Painta >> wciskasz Ctrl + V >> obrabiasz zdjęcie >> zapisujesz np na pulpit Men.jpeg >> zarejestruj się na http://www.fotosik.pl/faq.php >> resztę tam się dowiesz >> wklejasz adres tego zdjęcia z fotosika na forum

:slight_smile:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f8 … d9b83.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54b … f9555.html

oto te adresy z zdjeciami tam sa zrzuty z opcjami jakie mam w karcie widok

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 14:30 został dopisany post przez darek-dareczek

i nie mam tam opcji którą mi podałeś czyli Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)

Ty zajmujesz się robieniem zdjęć zamiast przeczytać

teraz nie szukasz zakładki której nie ma tylko robisz następne punkty

:slight_smile:

Próbowałem tak jak radziłeś ale nic z tego dalej jest tak samo, Dysk E nie jest dostępny na koncie uzytkownika.

W trybie awaryjnym z obsługą sieci podczas logowania mam do wyboru :

-administrator

-darek administrator

Próbowałem na obydwu

A w karcie nazwa mam do wyboru :

-administratorzy

-darek administrator

Pisałeś również kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność a mi chodzi o partycje dysk E

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 12:16 został dopisany post przez darek-dareczek

Próbowałem tak jak radziłeś ale nic z tego dalej jest tak samo, Dysk E nie jest dostępny na koncie uzytkownika.

W trybie awaryjnym z obsługą sieci podczas logowania mam do wyboru :

-administrator

-darek administrator

Próbowałem na obydwu

A w karcie nazwa mam do wyboru :

-administratorzy

-darek administrator

Pisałeś również kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność a mi chodzi o partycje dysk E