Bezpieczeństwo komputera a Router WIFI

Posiadam obecnie Livebox 2.0,wszędzie straszą na temat sieci bezprzewodowej.Kupiłem ostatnio smart tv i zauważyłem ze wystarczyło podać kluczyk z tylnej obudowy Liveboxa 2.0,by miał dostęp do sieci.Co ciekawe zresetowałem Livebox 2.0,przyciskiem na tylnej obudowie,ustawiłem nowe hasło dostępu do 192.168.1.1 .A TV nie pytał mnie o nic i dalej działa.

Czy ten WPA.KEY jest bezpieczny (nie do złamania).

Na komputerze mam pakiet zabezpieczający,dodatkowo z panelu sterowania wyłączyłem dostęp zdalny,i jeszcze dodatkowo w TuneUp wyłączyłem dostęp sieci do dysku i rejestru.

Mam konto bankowe online więc zadaje te pytania.

Czy jestem w 100% bezpieczny.

I proszę o wytłumaczenie,jak to jest możliwe z Routera wykraść dane ?.

Poczytaj temat:

internet-neostrady-czy-ktos-sie-moze-mnie-podlaczyc-t491318-15.html?hilit=wpa2#p3154131

Ogólnie:

  1. Nigdy nie jesteś w 100% bezpieczny

  2. Zmieniałeś hasło do 192.168.1.1 (strona konfiguracyjna LiveBoksa) czy do sieci bezprzewodowej?

  3. Być może TV nie pytał Cię o hasło, bo wcześniej skorzystałeś z opcji “zapamiętaj hasło”?

  4. Od WPA gorsze jest WEP i lepsze WPA2

Ogólnie: wejdź na stronę konfiguracyjna routera, ustaw sobie typ zabezpieczeń na WPA2, do strony konfiguracyjnej routera ustaw sobie jakieś hasło inne niż domyślne (to te, które zapewne jest napisane na Liveboksie), ewentualnie wyłącz rozgłaszanie identyfikatora sieci ale wtedy żeby połączyć się z siecią będziesz musiał podać nazwę swojej sieci i ewentualnie skorzystać z opcji “ta sieć nie rozgłasza nazwy” “połącz nawet gdy sieć nie rozgłasza nazwy” jeżeli będziesz konfigurować profil sieci do automatycznego łączenia w systemie albo na jakimś urządzeniu (np. telefon). Przede wszystkim zmień hasło do strony konfiguracyjnej routera i ustaw typ zabezpieczeń sieci Wi-Fi na WPA2. Na stronach, np. bankowych używaj silnych haseł (znaki specjalne, duże litery, małe litery, cyfry). Polecam zainteresować się KeePass Password Safe.