Bezpieczeństwo korzystania z Linux Mint Debian

Witam.

Przez pewien czas korzystałem z Ubuntu. Szukam systemu na domowe biurko. Ostatnio zainteresowałem sie dystrybucją LMDE.

Wiem tyle że to dystrybucja ciągła. Nie wiem natomiast kto ją tworzy i jest za nią odpowiedzialny, czy jest bezpieczna.

Czy warto inwestować w taką dystrybucję?

Szukam systemu który zastąpi mi w domu na biurku windowsa jako system podstawowy, systemu uniwersalnego i stabilnego.

I jak jest z jej rozwojem.? Widzę że obraz 32 bit byl zaktualizowany dwa miesiące temu a 64 bit już nie. Czy ten linux będzie się nadal rozwijał? Będą dostarczane aktualizacje bezpieczeństwa? Korzysta ktoś z niego na desktopie?

Pozdrawiam

Tworzony jest przez społeczność, gdyby poszukać szczegółowo, pewnie znalazło by się nazwiska głównych deweloperów, ale to raczej nie ma znaczenia. LMDE bazuje na Debianie, czyli to solidna podstawa.

Jak sam napisałeś, jest to dystrybucja ciągła. Marnotrawieniem czasu jest budowanie nowych obrazów co chwila, jeśli nie ma takiej potrzeby. Cytując z FAQ

Tak jak wyżej wspomniano, LMDE bazuje na Debianie Testing (praktycznie to Debian z dogranymi paroma dodatkami, kodekami i lekkimi zmianami w interfejsie m.in. nowymi motywami itd.). Tworzony jest przez społeczność Linux Mint. Co do bezpieczeństwa to jego stopień jest takim sam jak w każdym linuksie (np. Ubuntu), tyle, że w porównaniu do Ubuntu jest lżejszy oraz szybszy. Co do wydań… Jest to dystrybucja ciągła (tak samo jak Debian Testing, więc wystarczy pobrać aktualizacje, by mieć aktualny system).

Co do korzystania, korzystałem kilka tygodni temu i było ok, system stabilny oraz dopracowany, ma wgrane praktycznie wszystko to co potrzebne do codziennej pracy. O wiele lepsza propozycja niż Ubuntu moim zdaniem. :slight_smile:

Można również zupgradować go do SID’a bez większych problemów.

Jeden z developerów LMDE jest użyszkodnikiem tego forum :wink:

Sam korzystam z LMDE od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć, że to naprawdę bardzo dobra dystrybucja.