Bezpieczenstwo profilu na GG

(Kkoczab) #1

Mam moze dosc glupie pytanie ale nie chce wchodzic w szczegoly, tylko ogolnie chcialbym zapytac czy latwe jest zalogowanie sie na czyjs profil GG dla osoby ktora zna sie dobrze na komputerach, na przyklad student informatyki.

mam podejrzenie ze ktos mi przegladnal archiwum itp, na moim profilu.

Pytanie jest konkretnie czy jak ktos ma moj numer to latwo sie na moje GG dostac komus, mam tu na mysli czy istnieja moze jakies gotowe generatory hasel itp? czy jest to sprawa bardzo trudna - tylko dla porawdziwych hackerow...

Zdaje sobie sprawe ze musi to byc mozliwe bo przeciez hackerzy nie takie rzeczy robia, ale czy mogl to zrobic z niewielkim wysilkiem taki po prostu "szpec od kompow" ??

POzdrawiam

Krzysiek

(Zagorskid) #2

Do wykradnięcia hasła na GG wystarczą 2 kliknięcia, i co gorsza może to zrobić praktycznie każdy...

Jedno z zabezpieczeń - nie zapisywać hasła do serwera na komputerze i przy każdym włączaniu GG ręcznie się logować (po zapisaniu hasło najłatwiej wykraść). Tutaj nic nie daje "ochrona profilu hasłem" :wink:.

(aju) #3

Zwykły amator to zrobi w kilka sekund nie mając praktycznie o tym żadnego pojecia ( wystarczą opisy na necie lub gotowe porady).

A inna sprawa że wcale nie trzeba znać hasła aby przeglądać archiwum :stuck_out_tongue:

(sdar) #4

Myślę, że wystarczy tych "wyjasnień" aby nie zapędzić się zbyt daleko...