Bezpieczeństwo systemu

Na jednej ze stron z plikami znalazłem coś w stylu “żelaznych zasad bezpieczeństwa”. Było tam napisane, aby unikać programów firmy Symantec. Zalecane były programy typu Nod32, AD-AWARE, Spybot search&Destroy…

Dlaczego nie Symantec? Podobno tak:

Po 1 jest niesamowicie wolny na tle innych softow o podobnym dzialaniu.

Po 2 jest praktycznie calkowicie rozpracowany w USA (AntyViry i FireWall’e)

Co Wy o tym sądzicie? Lepszy pakiet różnych programów (np. jak powyżej) czy np. Norton System Works? Jakie Wy byście polecili programy?

pozdrawiam

mckoval

nikt nie pomoże?

Utarło się, że Nortony są złe i na różnych forach to wszyscy powtarzają. Najnowsza wersja pakietu zabezpieczającego już nie muli tak, jak poprzednie.

Sporo jest odpowiedzi w google. W większości będą polecane Kaspersky, Nod 32, AVG 8, Ad- aware czy Spy-bot. Nie ma reguły. Tak jak z Nortonami, tutaj również wiele osób powiela co usłyszało.

Jeśli nie musisz kupować Nortona to polecam Ci sprawdzoną przeze mnie konfigurację czyli Kaspersky Internet Security, do tego możesz dołożyć Ad-aware i w zupełności to wystarczy. Na troszkę słabszy komputer można ew pomyśleć o Eset smart security.

dzięki piękne

Polecam Avirę Free. Bardzo dobry programik. Reklamy bez problemu można wyłączyć.

A do tego posiadam Comodo Firewall Pro - całkowicie darmowy do tego bardzo skuteczny. Jestem zadowolony, już dano nie miałem wirusów.

Wcześniej posiadałem Avasta Home i zaporę systemową, jednak nie było to zbyt dobre rozwiązanie.

PS. Polegam na własnej opinii i błędach.