Bezpieczeństwo w bankowości internetowej

Witam mam taką prośbe czy mogłby mi ktos opisac co stosują banki do zabezpieczenia przesyłu danych podczas korzystania z bankowości internetowej. Chodzi mi o podłoże internetowe nie o ( hasła jednorazowe itp)

obawiam się, że to nie jest do konca tak ogólnodostępne…zalezy to od banku i możliwości jego kadry specjalistów IT

Moze inaczej to przedstawie chodzi mi o sposoby zapezpieczania przesyłana danych

np bezpieczny protokół SSL itp??

banki używają np. Tookenów (wiem że Volskwagen Bank direct ma). Dodatkowo jak wspomniałeś hasła jednorazowe, maskowane itp. :slight_smile:

Mam pytanie bo nie wiem czy dobrze rozumiem czy tokeny to jest np wyskakujace okienko podczas wysyłana smsa z orange???

A co do maskowania tzn?

Tokeny są to niewielkie urządzenia cyfrowe które mają za zadanie wyświetlanie ciągów cyfr do autoryzowania operacji bankowych. Natomiast algorytm jego działania jest znany tylko bankowi :slight_smile:

Maskowanie czyli hasła maskujące :slight_smile: --> polega to na tym że bank podaje nam hasło składające się z kilkunastu znaków. Potem prosi o podanie kilku wybranych znaków z niego :slight_smile: