Bezpieczna zmiana partycji

Panowie potrzebuje poprzestawiać partycje :stuck_out_tongue: nie mam zamiaru korzystać z G typu partition magic …

mam obecnie 4 partycje C D E F odpowiednio 20 10 50 i 100 GB

można bezpiecznie usunąć partycje D i E ? i potem zrobić z tego znowu D i E z tym że z innym podziałem ? bo na C mam winde na F filmiki z kamerki a niechciałbym tego utracić bo dużo czasu mnie kosztowały :stuck_out_tongue:

oczyuwiście będe to robił za pomocą instalatora windowsa :stuck_out_tongue:

Przy pomocy menu instalatora Windows nie da się podzielić partycji bez utraty danych. Musisz skorzystać z programów zewnętrznych jak np. znakomity Paragon Partition Manager 8.0 (pełna wersja jest w jednym z ostatnich wydań Komputer Swiat Expert) za 9,90

Warto wydać te pieniądze

Jeśli niekoniecznie chcesz wydawać kasę to pomoże bezpłatny GParted http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

czyli co jak usune D i E to dane na C i F przepadną ? :?

może warto gdy się robi takie cos ciągle :stuck_out_tongue: a nie jednorazowo :stuck_out_tongue:

MarS weź pod uwagę ze on ma tylko na partycji C i F ważne pliki, a na D i E widocznie nie ma, to może to zrobić usuwając te partycje w instalatorze windowsa i utworzyć na uzyskanej wolnej przestrzeni nowe partycje. Oczywiście dane z D i E znikną :wink:

są puste :stuck_out_tongue: :slight_smile:

tak właśnie myślałem :slight_smile:

ale lepiej się upewnić niż potem się męczyć z odzyskiwaniem danych :stuck_out_tongue:

dzięki :slight_smile:

Raczej nic sie nie powinno stać … dane na pozostałych partycjach nie będą utracone … tylko na tych 2 pustych, ale skoro są puste, to nic nie stracisz.

PS. Nie zapomnij ich sformatować po reconfigu. :slight_smile:

pzdr…

Tylko po co repartycjonować i formatować przez instalator, jeśli można to zrobić przez narzędzia administracyjne (przecież nie jest ruszana partycja z systemem)

jak widać author_vision chce to zrobić instalatorem :wink:

przecież tak też można

Dane znikną tylko z tych partycji, które usuniesz

Weź pod uwagę, że on wyraźnie napisał, że chce te partycje zmienić a konrketnie ich rozmiar. Tego przy pomocy instalatora nie da się zrobić bez utraty danych.

No jak nie? :stuck_out_tongue: A spróbuj wejść do menu partycjonowania systemu windows XP usuwasz np 2 partycje(a 3 czy 4 partycja nie zostanie usunięta, tylko te 2 wybrane), uzyskujesz odpowiedni do rozmiaru tych dwóch partycji obszar nie podzielony na partycje, a na tym obszarze tworzysz np. trzy partycje o określonej przez siebie pojemności. No i co nie da sie?

I napisał ze niechce tracić danych z C i F a nie D i E, i sam napisałeś że dane z nikną z tych partycji które wybierze author_vision

Sorry, masz rację. Zgubiłem się już w tym wątku. Miałem na myśli, że żonglowanie partycjami zawierającymi dane może spowodować ich utratę w przypadku korzystania z systemowych narzędzi

Mam nadzieję, że teraz jasne :slight_smile:

No i masz racje :wink: jeśli zacznie sie bawić partycjami niepowołana osoba hehe i najlepiej zgrać na plytke ważne dane bo przy zmianie partycji wcześniej trzeba jakąś usunąć, zeby mieć obszar nie podzielony :wink:

Pozdrawiam