Bezpieczne i wygodne zarządzanie hasłami

Witam,

nie miałem głowy wgryźć się w temat, a odwieczny problem z loginami i hasłami w sieci dotyczy mnie jak najbardziej

nie szukam organizera haseł i pinów, ale jakiegoś programu zintegrowanego z przeglądarką Firefox (ew. Opera) który zgromadzi wpisywane hasła, wstawi je na stronach logowania i przechowa - także w przypadku przesiadki lub reinstalu systemu

najczęściej wymieniany w sieci jest Kee Pass, ale odstrasza mnie interfejsem i ponoć rozwijana wersja 2.x wymaga NET.framework co bardzo żre pamięć.

Nawineło mi się też to: LastPass Password Manager 1.68.2 a czy to jest coś warte?

Pozdrawiam.

Hej,

A może wystarczy zintegrowany system zapamiętywania haseł dostępny w FireFox’ie??

Oczywiście domyślnie FF pyta o to, czy zapamiętać hasło.

W opcjach programu w zakładce Bezpieczeństwo możesz przeglądać i usuwać poszczególne hasła. Możesz też zabezpieczyć dostęp do nich przy pomocy hasła głównego.

Wystarczy użyć programu MozBackup, który - jak sama nazwa wskazuje - back-up’uje wszystkie ustawienia przeglądarki - łącznie z zapamiętanymi hasłami. :slight_smile:

Jakoś szczególnie tego nie zauważyłem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

duch.4.pl , w Operze masz bezpieczniejszy menadzer haseł niz w Fx.

Przechowywane hasła znajdziesz w piliku wand.dat w C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Opera\Opera

A logujesz się na stronach chociażby przez wciśnięcie różdźki lub kombinacji CTRL+Enter. Możesz obsadzić też główne hasło w programie.

Można też użyć zewnętrznych programów:

http://vbeta.pl/2010/04/23/top-5-menedzerow-hasel/