Bezpieczne podkręcanie E6300

(system) #1

Witam. Sprzęt mam taki jak w sygnaturce i chciałbym sie dowiedzieć czy podkręcanie do 2,5 Ghz będzie ok? I ile bede musiał podnieść napięcie.

Chłodzenie będę miał takie:

Arctic Cooling Freezer 7 PRO

i paste Arctic Silver 5 ...

Chciałbym sie dowiedzieć do jakich granic moge kręcić żeby to było bezpieczne i nie obciążajace zbytnio zasilacza. Nie musze podkręcać do 3 Ghz, 2,5 mi styknie :stuck_out_tongue:

(piotrekplay) #2

król kręcenia to to nie jest

podność fsb stopniowo, każdy proc kręci się inaczej, jednoznacznie tego określić nie można...

jak nie będzie pracował stabilnie dopiero podnosi się napięcie... może wykręcisz do 2,5 GHz bez podnoszenia...

(system) #3

Może ta płyta to nie król ale wytrzyma?

(piotrekplay) #4

powinna, jak komp nie wstanie to resetujesz cmos zworką na płycie... podność stopniowo po woli i będzie OK, jak nie będzie chciał iść wyżej to poluzuj timingi i daj większe napięcie na mostek północny...

(system) #5

Moze pomogą w utrzymaniu nizszej temp 2 wiatraki w obudowie :mrgreen:

(piotrekplay) #6

temperatura ostro skoczy dopiero po podwyższeniu napięcia, ale dobra wentylacja budy też pomaga... lepiej nie gadaj tylko bierz się do kręcenia i podasz rezultaty :stuck_out_tongue:

(system) #7

A wytłumaczysz mi co to te timingi ?

Złączono Posta : 01.07.2007 (Nie) 19:03

Za tydzien napewno sie wezme za to, bo mam kupca na pleja :]

Złączono Posta : 01.07.2007 (Nie) 19:04

A moze nawet wczesniej bo zasilacz mialem miec w lipcu a mialem 2 dni później

Złączono Posta : 01.07.2007 (Nie) 19:04

A ramy musze podkrecac?

(piotrekplay) #8

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/ ... 03535.html

poczytaj, jak nie będzie chodziło stabilnie to daj 5-5-5-15, jak skończysz O/C to można powalczyć o lepsze... aha jak komp nie będzie chciał pracować stabilnie po podkręceniu to nie zapomnij o dodatkowym napięciu na RAM :slight_smile:

(rolkass) #9

jak podosisz fsb to i ram przyśpiesza, zmień dzielnik na 1:1 (największa wydajność)