Bezpieczne podkręcanie

(Czeslaw 96) #1

Witam! Zastanawiam się nad podkręceniem mojego procesora (z poziomu Biosu oczywiście),ale nigdy jeszcze tego nie robiłem. Kompa mam na gwarancji,ale i tak nie chcę spalić sprzętu :wink: Czy z tym poradnikem: http://forum.pclab.pl/index.php?showtop ... try2824674 nie będę narażony na śmierć sprzętu? :smiley:

Chcę podnieść szynę FSB z 266 MHz do 316 (przy moim mnożniku 9,5 to będzie gdzieś koło 3 GHz)

Aha i kilka moich podzespołów :

-proc Intel C2D E7200 2,53 GHz

-płyta główna Asus V-P5G31

-Bios Americam Megatrends

-Chipest Intel G31/G33/G35

-RAM 2 GB

(Mrylec) #2

Podnosisz szynę FSB o 10MHz i sprawdzasz Orthosem przez 10 min czy nie ma żadnych błędów. I tak w kółko, jeżeli będą błędy lub komputer nie będzie się chciał uruchomić musisz zresetować BIOS zworką lub baterią ( bardziej polecam to pierwsze). Po zresetowaniu ustawiasz ustawienia FSB na których ostatnio chodził dobrze. I robisz testy Orthosem przez godzinę. Jeżeli nie podniesiesz napięcia to go nie spalisz :wink:

(Porchekarera) #3

Nie powinieneś nic skopać, ale podaj jaki masz zasilacz. Głównie o samą markę zasilacza nam chodzi. Podkręcając procesor nie musisz się martwić o spalenie komputera podkręcasz fsb o te kilka mhz testy działa stabilnie jedziesz dalej.