Bezpieczne usuwanie sprzętu w win 7


(agaopo) #1

Podłączam do kompa np pendrive. Potem chcę go bezpiecznie odłączyć i tu mam pytanie. Po kliknięciu na ikonkę bezpiecznego usuwania widnieje tam też mój dysk twardy (samsung 500giga).Czy istnieje jakaś możliwość aby się pozbyć tego wpisu?jeśli nie to czy ewentualne przypadkowe odłączenie dysku spowoduje jakieś problemy?

Mój system to win 7 ultimate 64bit


(Cedar) #2

A próbowałeś? Jeśli to jest dysk systemowy, z którego wystartował system to życzę powodzenia :wink:


(agaopo) #3

pewnie,że to dysk z systemem (jaka ja jestem mądra =D> =D> =D> )

w takim razie jak to usunąć,żeby nie popełnić błędu tym bardziej,że z kompa korzystają też dzieci.


(Cedar) #4

Nie wiem jak pozbyć się tego wpisu, wiem, że np. u mnie nie da się wyłączyć tego dysku, próba zrobienia tego kończy się komunikatem o braku takiej możliwości (nie pamiętam dokładnie jego treści bo jestem teraz na XP), więc dałem sobie z tym spokój a ikonkę schowałem do ukrytych i mnie nie drażni.


(Marek Krakus) #5

Nie jestem na 100% pewny ale domyślnie jest ustawienie że możesz wyjąć pen-a,czy kartę bez użycia bezpiecznego usuwania.A u mnie na Win7 ultimate 32 nie ma żadnych twardych dysków są tylko moje 2 karty i 2 peny.Poszukaj na forum Windows7 http://windows7forum.pl


(Cedar) #6

smerf45 , Pojawiają się tam tylko dyski SATA pracujące w trybie AHCI a nie ma tych SATA pracujących w emulowanym trybie IDE i dysków typowych IDE.


(Łukash) #7

agaopo , popatrz tu

http://iconremover.com/index.html


(Cedar) #8

Czy ten program nie usuwa czasami całej ikony Bezpiecznego usuwania sprzętu? Najlepszym wyjściem było by spowodowanie aby HDD nie ukazywał się na tej liście a sama funkcjonalność w stosunku do innych urządzeń pozostała.


(Marek Krakus) #9

http://windows7forum.pl/showthread.php? ... tu+w+win+7 poczytaj to


(Cedar) #10

Nic nowego nie podałeś, w skrócie to samo napisałem wcześniej.


(Łukash) #11

cedar , ten program chyba ukrywa ikonkę w ogóle, można go umieścić gdzieś w dokumentach i w razie potrzeby użycia bezpiecznego usuwania po prostu kliknąć Show....Icon (taki półśrodek)


(Cedar) #12

Czyli jeszcze więcej kombinacji, mi takie rozwiązanie nie odpowiada a obecny stan mi nie przeszkadza (to nie ja stworzyłem ten wątek)

agaopo , też szuka sposobu na usuniecie wpisu o dysku a nie całej ikony.


(Łukash) #13

cedar , ale może to rozwiązanie będzie agaopo , odpowiadać........, chyba że via rejestr

http://forums.techarena.in/xp-hardware/662383.htm

http://www.sevenforums.com/539409-post4.html

http://www.sevenforums.com/hardware-dev ... -list.html


(Cedar) #14

To już ona musi się na ten temat wypowiedzieć, ja jednak sugeruję aby została z tym jak jest, bo nie ma możliwości przypadkowego/pomyłkowego odłączenia dysku systemowego np. przez dzieci.