Bezpieczne usuwanie sprzętu

Odkąd mam sp2 mam coś takiego na pasku koło zegara. Jak się tego pozbyć. Jest w tym skaner i modem od neostrady. Czy można wyłaczyć tą opcje?

Nie, to opcja od odłączania urządzeń podłączonych pod USB. Raczej nie można tego wyłączyć (chyba że wszystko co masz na USB poodłączasz).

Ale to w zupełności nie spowalnia systemu! A, i dopiero masz sp2?

Powinieneś się :oops: :oops: :wink:

Dlaczego ? To czy ktoś chce używać aktualizacji i SP Windowsa zależy tylko od usera…

Nie miał bym, ale ciągle miałem jakieś wirusy i dopiero po sp 2 ich nie ma (przez pół roku ani jednego). A nie można tej opcji gdzieś wyłączyć.

Rozumiem, że koło zegarka masz różne ikonki. Np. takie

ikonkizegar7rx.png

Jeżeli chcesz zrobić tak aby nie pokazywały się one tam to kliknij prawym klawiszem myszki na wolne pole pomiędzy ikonkami (uważaj tylko żeby nie kliknąć na jakąś ikonkę co tam jest) i wybierz Dostosuj powiadomienia… I w okienku które się otworzy ustawiasz dla poszczególnych ikonek kiedy mają być pokazywane :slight_smile: Dla tego co nie chcesz aby był pokazywany wybierasz Zawsze ukryty.

powiadomieniaukryte1zu.png

Nie o to chodzi. Tak to już mam zrobione. Tylko denerwuje mnie tam to usuwanie skanera. Rozumiem, jakiś klucz usb czy coś. Ale skaner. Skaner się instaluje i jest, a nie co chwile wywala. Drukarke też mam do usb i jakoś w bezpie… jej nie ma.

Zainstaluj sobie program HideBUS

http://www.pobieralnia.wz.cz./download/HideBUS.exe

i wstaw go do Autostartu.

Wraz ze startem systemu, ikonka “bezpieczne usuwanie sprzętu” w tray’u nie będzie Cię już nachodzić.

Myślę, że jest to jedyna bezpieczna opcja kombinowania z plikiem stobject.dll (właśnie on jest odpowiedzialny za te rzeczy), bo można go jeszcze zmodyfikować.

Ale jest to pewne ryzyko; u jednych działa, u innych powoduje lekki miszmasz w systemie… :stuck_out_tongue:

Jak do tej pory, jeszcze nie znalazłam zależności, dlaczego niektórym to lekko wywala system, a u innych jest OK!

Pewnie odpowiedzialne są za to jakieś niezbadane powiązania w Rejestrze, trochę to penetrowałam, ale nic szczególnego nie znalazłam.

Jak ktoś będzie miał ochotę na eksperymenty, to podam - oczywiście robicie to na własną odpowiedzialność!

Ale po co, jak jest progs… :wink:

dzięks