Bezpłatność Open Office

(Beny643) #1

Witam.

Kiedy chcę pobrać dobreprogramy.pl pakiet Open Office na dole informacji o nim zawarta jest uwaga:

Co to dokładnie znaczy? Czy jeśli zainstaluję pakiet, zaakceptuję warunki licencji i wybiorę opcję, że nie chcę się rejestrować używam pakietu legalnie, czy też nie?

O co chodzi z tym kodem źródłowym? Nie rozpowszechniam nigdy Open Office, jedynie słownie, a nie mam go na płycie i nie pożyczam.

W dodatku chcąc pobrać pakiet jego nazwa to “OOo_2.4.1_Win32Intel_install_pl”. Chcę używać tego pakietu na platformie AMD z procesorem AMD Athlon 64 X2 4600 EE. Czy wpływa to jakoś na działanie komputera bądź nie działa nie pakietu?

Może ktoś to wyjaśnić?

(Frog) #2

Poczytaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/GNU_Lesser … ic_License

W skrócie wygląda to tak, że masz dostęp do kodu źródłowego programu, możesz go modyfikować (czyt. wprowadzać poprawki do programu) ale z zastrzeżeniem, że nie będziesz czerpał z tego żadnych korzyści i podzielisz sie z innymi swoją pracą - czyli zmodyfikowanym kodem źródłowym.

Dla zwykłego śmiertelika nie ma to żadnego znaczenia. Ty będziesz z tego programu korzystał, a nie go modyfikował jak sądzę :wink:

(Dobrol) #3
  1. Tak

2. Dotyczy pracy nad programowaniem OpenOffice, wtedy należy udostępnić to co zrobiłeś bezpłatnie wszystkim.

(Beny643) #4

Nie zamierzam ingerować w program, racja. Tak więc legalny jestem. spoko

edit

a jak jest z tym AMD i działaniem OpenOffice??

(impassive) #5

Intel w nazwie instalatora to nazwa umowna. Na AMD (który jest zgodny z procesorami Intela) będzie działać bez problemu.