Bezpośrednie podpięcie modemu laptopa

Chciałabym się dowiedzieć jak mniej więcej wygląda bezpośrednie podpięcie internetu pod modem wbudowany do laptopa i jak przeprowadzić konfigurację łącza.

Ogółem wiem jak się to robi na zwykłym modemie dostawcy i jak zrobić to też za pomocą router’a. Jednakże nie bardzo wiem jak się zabrać za modem wbudowany, mianowicie czy istnieje jakaś zakładka w systemie Windows XP, w której to można wykonać. Kumpela mnie o to poprosiła a, że ja pracuje na systemie Vista i 7 więc za bardzo nie orientuję się w ustawieniach sieciowych Xp.

Ten modem wbudowany w laptop to jest normalny modem telefoniczny starego typu a nie DSL i pod niego nie podłączasz się w obecnych czasach. Sam się dziwię dlaczego te modemy nadal są popularne w wielu obecnie produkowanych lapkach skoro prawie nikt tego nie używa.

Widocznie ktoś tego jednak używa, to że w Polsce czy wielu krajach jest to niepopularne, nie oznacza, że nieprzydatne lub że nikt nie używa. Nie zawsze ma się dostęp do łącza szerokopasmowego, a do linii telefonicznej ma się dostęp praktycznie w każdym miejscu świata. Tak poza tym wątpię, aby TP S.A. wyłączyła numer dostępowy :slight_smile:

Do tego modemu podłącza się linię telefoniczną ale jak pisał kolega, to nie jest modem dsl/adsl tylko modem analogowy i trzeba łączyć się przez numer dostępowy, a opłata za połączenie liczona jest za impulsy, jeśli nic się nie zmieniło, to impuls jest liczony za każde 3 minuty połączenia, w najgorszym wypadku za 1 minutę. Jako tymczasowy dostęp do internetu jeszcze się opłaca ale jako stały to już nie, lepiej już wykupić sobie SDI, choć w stosunku do wielu ofert też mało opłacalne :slight_smile:

EDIT: Jednak się nie myliłem, TP S.A. nadal udostępnia ten sam numer dostępowy (informacje znalezione na stronie operatora), chyba jednak ktoś z tego korzysta.

Pozdrawiam!

Kilka miesięcy temu 0202122 przestał działać,TP nic na ten temat nie mówi.Onet Connect też nie łączy.Musiałem zrezygnować z tego połączenia,choć czasem z niego korzystałem.Spróbuj zapytać na infolinii TP.