Bezprzewodowa sieć lokalna

Stworzyłem sieć bezprzewodową za pomocą routera. W sieci są 2 komputery, które mają dostęp do internetu przez router, jednak nie wiem jak połączyć te komputery ze sobą w sieć lokalną wykorzystując router (chciałbym przesyłać pliki pomiędzy komputerami używając routera).

Pomożecie?

Skoro internet działa to stery karty i TCP/IP są zainstalowane.

Wrzuć:

  1. klienta sieci Microsoft Network i udostępnianie plików i drukarek

  2. Ustaw taką samą grupę roboczą na wszystkich kompach.

  3. Odblokuj w firewall-ach lan.

Powodzenia!

:mrgreen:

OK, ale jak to zrobić??

start>panel sterowania>połączenia sieciowe>właściwości i zainstaluj…

start>panel sterowania>system>nazwa komputera>zmień i wybierz grupę roboczą - nazwa na wszystkich kompach musi być ta sama.

jeśli masz firewall-a windy to na połączeniu sieciowym go wyłącz lub baw się z konfiguracją.

Zrobiłem tak jak napisałeś, w Moich miejscach sieciowych jest ikona dokumenty udostępnione na drugim komputerze, ale nie mogę w nią wejść. Poza tym ikona wygląda jak nieokreślony plik. Tak jest na obu komputerach, sprawdzałem nazwa sieci jest identyczna.

sprawdź, czy możesz się połączyć korzystając z IP zamiast nazwy, w exploratorze, albo total commanderze wpisz jako adres \ip.komputera\nazwa_udzialu i zobacz czy Ci się połączy.

jeśli tak, to wszystko masz w porządku, jedyny problem jest z przeglądaniem sieci. zauważyłem, że jak w jednej sieci jest więcej komputerów z win 2000 i xp, a nie ma dedykowanego serwera WINS to często nie potrafią się dogadać i ciężko jest przeglądać sieć.

jeśli mimo to dalej nie jesteś w stanie się połączyć, to coś gdzieś jest niezainstalowane, albo nieodblokowane.

jeśli oba komputery łączą się bezprzewodowo, to sprawdź, czy w accesspoincie (routerze) nie masz gdzieś włączonej opcji Isolate AP, albo podobnie brzmiącej, jeśli jest włączona i nie możesz się połączyć pomiędzy komputerami we WLAN to ją wyłącz.

Witam

Ja również próbuję zbudować sieć za pomocą routera.

Po zainstalowaniu urządzenia na pierwszym kompie, neostrada śmiga jak dawniej.

Drugi komputer próbuję podłączyć adapterem usb. Sieć ma stan connected, ale przeglądarka informuje, że nie może znaleźć serwera…

co mam robić?

dauidek , a na drugim komputerze adres IP uzyskiwany jest automatycznie? Jeśli nie to ustaw na uzyskiwanie adresu IP automatycznie.

jak to zrobić?

(używam firmowego oprogramowania asus do wl-167g)

dauidek , właściwości protokołu TCP IP i tam zaznaczasz opcję aby uzyskiwał adres IP automatycznie.

niestety, gdy tak zrobiłem, sprawa się pogorszyła: sieć zmieniła się na sieć z zabezpieczeniami i ograniczonym dostępem i już nie było stanu connected…