Bezprzewodowe drukowanie

Witam!

Mam pytanie:

jak to zrobić, żeby dwa komputery mogły być bezprzewodowo połączone z drukarką HP Photosmart C5280 lub SAMSUNG ML-2010PR?

z góry dzięki

Rzecz polega na wykorzystaniu Printserwerów obsuługujących tryb GDI.

A może tak jaśniej?

Jeżeli masz w domu router bezprzewodowy to komputery łączą się z nim bezprzewodowo - do routera podpinasz Pintserwer na kablu a do printserwera drukarkę na USB. O trybie GDI piszę Ci specjalnie gdyż trzeba na to zwrócić uwagę przy zakupie printserwera, gdyż te modele drukarek pracują właśnie w tym trybie. Jeżeli zakupisz printserwer który nie jest zgodny z tym trybem to wydrukujesz jedną stronę i będziesz musiała PS resetować a to przecież tu nie chodzi.

Dzięki!

A jak to zrobić, by utworzyć połączenie WiFi dwóch komputerów z Win XP jeden, a drugi z Win VISTA?

z góry dzięki

To już zależy jakimi urządzeniami dysponujesz - opisz jakie urządzenia do sieci masz w domu to będzie można coś doradzić.

Mam NEOSTRADĘ (jeden adapter WiFi, taki biały, SAGEM), LIVEBOXa, i wbudowane WiFi w laptopie

No to twoje komputery powinny się widzieć w sieci, gdyż korzystają z tego samego urządzenia nadawczego. Jedynie pytanie czy masz je umieszczone w tej samej grupie roboczej.

A print serwer podpinasz do złącza Ethernetowego na Liveboxie.

A w jakiej sieci powinny się widzieć?

Otoczenie sieciowe czy inne, ja z tego nie korzystam bo rzadko kiedy mi się pojawiają obydwa komputery.

Preferuję Start>uruchom>\adres_ip, np. \192.168.1.2 i enter i zawsze mi znajduje jak są zasoby udostępnione.

Oczywiście IP musisz podać to które chcesz.