Bezprzewodowe udostępnianie plików

Witajcie.

W domu mam następującą sytuację. Posiadam komputer stacjonarny z systemem Windows XP Home Edition podpięty kabelkiem do rutera Linksys WAG200G. Jako iż komputer stacjonarny za najnowszy już nie jest korzystam z laptopa HP z systemem Windows Vista Home Premium, który korzysta z rutera bezprzewodowo. Czy istnieje możliwość, aby można było z laptopa bezprzewodowo udostępniać pliki komputerowi stacjonarnemu i odwrotnie? Powiem, że męczę się z tym już dłuższy czas i nie znalazłem rozwiązania. Prosiłbym o w miarę dokładne wyjaśnienie jak to zrobić - o ile jest to możliwe do zrobienia z moim ruterem.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

IcyMat

Musisz stworzyć sieć domową,i udostępnić pliki na laptopie i stacjonarce.

Yhym. Z tego co pamiętam to już próbowałem robić sieć, ale nie wiem jak zrobić, żeby przez ten ruter można było się dostać do tych plików. Mógłbym prosić o pomoc w zrobieniu takiej sieci? W sprawach sieciowych jestem raczej mało zaawansowanym użytkownikiem :stuck_out_tongue:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Windows+XP

Oglądałem tą prezentacje i kilkukrotnie wykonałem to co tam jest (zadziałało tylko przy połączeniu kablowym dwóch kompów z Vistą), ale niestety nie sprawdziło się to w moim przypadku :frowning:

EDIT: Próbowałem korzystać z kreatora sieci w Viście, ale to też nie zadziałało :frowning:

EDIT2: Temat do zamknięcia. Rozwiązałem problem uruchamiając kreatora tworzenia sieci na XP i podłączając laptopa kablem do rutera. Po odłączeniu kabla laptop łączy się z siecią poprzez WiFi :smiley: