Bezprzewodowy internet - jest połączenie - brak internetu

(Krzysztofnawrot) #1

Cześć. Chciałem się połączyć z internetem bezprzewodowo przez wireless. Mój laptop to HP DV6920EA. Używam aplikacji HP Wireless Assistant. Robię to tak: Panel Sterowania>Opcje Internetowe>zakładka: Połączenia>Ustawienia. W oknie "jak chcesz się łączyć?" klikam na "Bezprzewodowa". Następnie wybieram sieć, aktualnie ma połowę sygnału) i klikam Połącz. Ukazuje się napis "Pomyślnie połączono ... ) Biorę "dalej" i trwa testowanie. Po chwili pojawia się "Masz połączenie z Internetem" i klikam Przeglądaj Internet teraz. Uruchamia się Internet Explorer, ale program nie wyświetla żadnej strony. Co robić?

(system) #2

po pierwsze od kogo masz internet? jeżeli posiadasz usługodawce radiowego to on powinien podać Ci adres IP który powinieneś wpisać na karte sieciową

(Krzysztofnawrot) #3

Wyszukało mi kilka sieci automatycznie.

(Karaoke91) #4

Twój dostawca internetu powinien podać sposób połączenia z siecią. Każda sieć jest, powinna być zabezpieczona przed nieautoryzowanym połączeniem, może to być szyfrowanie WEP, PPPoE - należy podać Login + Hasło, może to być stały IP lub MAC. Nie sądzę abyś próbował się podłączyć " na dziko " komuś do sieci.

Napisz coś więcej o problemie.

(Krzysztofnawrot) #5

Już jest ok. :slight_smile: Byłem u dostawcy i już działa.