Bezprzewodowy internet-prośba o pomoc w wyborze

Od września mieszkam w internacie w centrum Krakowa. Niestety nie ma przewodowego internetu, więc zostałem zmuszony zaopatrzyć się w internet bezprzewodowy, lecz mam problem co wybrać. Potrzebowałbym go do nauki(ale co do tej kwestii to chyba bez różnicy co wybiorę) no i lubię czasem pograć w sieci (głownie warcraft i WoW), gdybym potrzebował sciagac jakieś większe pliki to w sumie mogę to robić jak jestem w domu przez moja “osiedlówke”. Znajomi doradzali blueconnect i iplus, ale nie wiem czy po prostu chwalili co mają czy są obeznani i na ile można wierzyć tym informacjom; więc postanowiłem poprosić Was o poradę

P.S. nie wiem czy dobry dział jeżeli nie to bardzo przepraszam

iPlus, zdaje, się oferuje możliwość wypróbowania przez tydzień swojej oferty. W centrum miasta, szczególnie dużego, może być problem nie z zasięgiem a z obciążeniem sieci. Połączenia z telefonów mają pierwszeństwo.

Idź do sklepu weź na próbę i upewnij się że nie będzie kłopotów ze zwrotem, gdybyś się nie zdecydował.

Ja używam ponad dwa lata Blueconnecta. Przez ten okres może ze dwa razy był problem z odbiorem sygnału (i to tylko w nocy). Zasięg ogólnie ok, zwłaszcza w miastach. Jednak przemyśl i porównaj ofertę Playa. Jeśli będziesz z internetu korzystać tylko w mieście, Play może się okazać najlepszym rozwiązaniem - oferta i cena bardzo dobre, jedynie zasięg poza miastami kiepski lub wcale.

w playu troche odstrasza mnie predkosc. do 1 Mbit/s. nie wiem czy nie bedzie lagowalo przy grach

Play podaje prędkość faktyczną (tak przynajmniej napisane jest w FAQ), a inni dostawcy podają prędkość teoretyczną. Nie licz, że jeśli Era w Blueconneccie podaje 7,2, to tyle będziesz mieć :slight_smile: