Bezprzewodowy internet w Multimedii, jak to zrobić?

Mam pytanie odnośnie bezprzewodowego internetu w multimedii, mianowicie posiadam oryginalny router z tej firmy. Nie wiem jaki to model a tym bardziej producent więc wrzucam foto :wink: http://imageshack.us/f/98/20110516054.jpg/ Do tego routera podłączony jest Switch, ponieważ mam opłacony podział łącza, teraz chce zrobić tak by w całym domu śmigał bezprzewodowy internet, co trzeba zrobić ? Jaki sprzęt kupić ? ;))

Ktoś mnie najwyżej poprawi. Nie pamiętam czy do Switch’a można podłączyć Access Point. Jeżeli się da to będzie najtańsze z możliwych wyjść.

Oczywiście, że tak.

Jak napisał kolega Dimm, podłączasz Access Pointa pod Switch’a, odpowiednio konfigurujesz i masz bezprzewodówkę w domu.

I piękna, coraz większa plątanina kabli (już 3 zasilacze + połączenia między urządzeniami) :wink:

Nie wiem w jaki sposób odbywa się autoryzacja użytkownika przy tym rodzaju dostępu w MMP (login i hasło czy adres MAC) więc zostawić ten modem, kupić router bezprzewodowy zamiast swicha i do dzieła. Koszt takiego routera w miarę przyzwoitej jakości to od około 50 zł, Access Point nie będzie tańszy.

Jeśli autoryzacja jest po loginie i haśle (a prawdopodobnie tak jest) to można się skusić na router z wbudowanym modemem - zostajemy tylko z jednym urządzeniem.

Nie wiem jak regulamin MMP w tym przypadku zapatruje się na takie dzielenie łącza, można by zrezygnować z ich usługi podziału (jeśli to jest możliwe)

PS. Ten modem to Asmax AR801P (przynajmniej taki miał symbol gdy go miałem z Dialogu)

Autoryzacja jest przy użyciu Loginu i Hasła, którego nie posiadam, robią to informatycy z Multimedii, więc sprzęt od nich musi zostać w nienaruszonym stanie :wink: Chciałbym żeby jednak podział łącza został, bo mam już podpięte 2 stacjonarne komputery, jedynie chce żeby można było korzystać z internetu na laptopie bezprzewodowo, bo wiadome problem z kablami, ciągną się po całych pokojach, a na stacjonarnych mam już kable wpuszczone w ścianę więc nie robi mi to różnicy, jedynie co to ta sieć kabelków od zasilania i połączenia z innymi urządzeniami.

A to ciekawe, że tego nie dają, bronią się przed używaniem prywatnego sprzętu :wink: Mam internet z MMP ale po kablówce i dlatego nie znam tego sposobu na linii telefonicznej z MMP, natomiast w Dialogu znałem login i hasło (hasło mogłem dowolnie zmieniać)

Login i hasło jest wymagane tylko dla modemu - swich można “wywalić” i kupić router bezprzewodowy.

W Multimedii też można, pod warunkiem że nie ma się wykupionego podziału łącza, bo własnie w modemie ustawia się ilość dostępnych adresów IP wewnętrznych ( ja mam wykupione na 5)