Bezprzewodowy internet

Kończy mi się umowa z tp na neo 256. Mam dwa kompy w domu stacjonarny “rodzinny” i swój na studia laptop. zwykle przepinam kabel usb z modemu. Mieszkam teraz w małej miejscowości gdzie wg iPlusa jest dostępny tylko zasięg gprs i być może edge. Czym to się różni? Kolejna sprawa jeśli mobilny internet to jaki? wiadomo że chciałbym korzystać z niego w swoim domu i na studiach w Wawie. Ważnym dla mnie czynnikiem jest cena oraz dostęp w miejscu w którym przebywam i brak “kabli”. Co polecacie? wiem że jest iPlus Bluconect, może coś jeszcze?

gprs bardzo wolne łącze praktycznie nie ma sensu kożystać na nim z internetu większość stron nie otwoży się (przekroczony czas) edge szybsze łącze można w miare kożystać z internetu ale jedynie do przeglądania , na uczelniach powinien działać internet bezprzewodowy WiFi (darmowy) i laptop nie powinien mieć kłopotów z jego odnalezieniem oczywiście jeżeli posiada karte WiFi wewnęrzną lub zewnetrzną.

Karta WiFi jest tak jak “pcimcia” Co sugerujecie? co byloby dla mnie najlepsze?

Może telefon komórkowy z dużym wyświetlaczem + mobilny internet? Na wsi gdzie zazwyczaj nie ma zasięgu w ERZE mam prędkość łącza w telefonie 1 MB :shock: . A wiem, że mobilny internet można jakoś połączyć z laptopem, a nawet komputerem. Ale zasięg w telefonie to chyba to samo co blueconnect i GPRS. Jeżeli łapiesz EDGE, to nie powinieneś mieć żadnego problemu, bo przeciesz to jest już 230 Kb/s. Ale jeżeli tylko GPRS, to już nie ma mowy :x . Łącze jakieś max 80 Kb/s.