Bezprzewodowy z małym pingiem

Witam

Poszukuję internetu do domu jednorodzinnego który będzie w miarę tani 50 złoty i gdy wbiję na Counter Strike to mój ping będzie mniejszy niż 80

W tej chwili mam Play modem podłączony jak pendrive i jak mam ping 120-130 to się bardzo cieszę a tak tylko 300 więc się pytam jaki jest dobry, bezprzewodowy i “stały” ping w cs ;D

Jeśli chodzi o internet bezprzewodowy, tzn. mobilny, to ciężko cokolwiek znaleźć aby miało stałe pingi. Zazwyczaj w sieciach komórkowych są one wysokie i przy dobrych warunkach wahają się od 80ms wzwyż. Najlepszym rozwiązaniem, pod względem gry po sieci, jest net po kablu.

No a kumple mają Neostrade i mają niskie pingi

Na neostradzie 1Mb gra się bardzo komfortowo w sieci,wiem bo miałem,niestety kosztuje więcej niż 50zł.

No 65 zyla ale to się zrobi xD

Czyli neo 1mb jest dobra > - a jak bym 2 mb wziął to też ?

Ping nie jest zależny od operatora tylko infrastruktury i obciążenia.

Polecam lokalnych operatorów radiowych lub kablowych - bardzo atrakcyjne warunki (zazwyczaj co najmniej połowę taniej niż Neo) do tego często dobre pingi bowiem ISP korzystają ze światłowodowych łącz operatorskich a nie analogowych DSL tak jak większość Neo-user.

Osobiście też mam dostęp radiowy: umowa bezterminowa, brak opłat za utrzymanie łącza, 1.6 Mbit/45zł , pingi zaś oscylują w granicach max. 30ms.

Warunki kilkakrotnie lepsze od Neo.

A jak się nazywa ten twój net? On jest bezprzewodowy - modem [jak pendrive] czy jak?

Jak wspomniano na początku - radiowy :wink:

No ale Radiówka to przeca Neo jest!. Dobra, Ale czy na Neo będą pingi - 50-80 ms ?

Neo to nie radiówka :o

To internet z kabla telefonicznego.

Jak sobie kupisz router bezprzewodowy to będzie z neo radiówka, prawdopodobnie to było na myśli ;-).

Z tego co wiem to router dawają przy zakupie neo, gdy jest mowa o neo do domu jednorodzinnego czy sam muszę się ruszyć do biedronki po router ;/

Jeśli masz jeden komputer to nie trzeba Ci rutera ,dostaniesz modem i neo będzie śmigać!Nie daj sobie wcisnąć Liveboxa!

Przy zakupie Neo za dodatkową opłatą (10 zł/mies. chyba że coś się zmieniło) możesz wynająć wyrób routeropodobny zwany livebox tp. Lepiej jednak kupić router samemu.

]

No i zamiast Neo możesz wziąć Netię, Multimo, Freedom, Erę stacjonarną lub wielu innych operatorów po łączach TPSA, tzw. BSA.

Na łączach tego typu nie powinno być takich problemów z pingiem. Jeśli nie ściągasz dużych plików bierz 1 Mb/s. Mniej będziesz płacić, a ping może być lepszy.

Dzięki Wielkie ;D Za pomoc czy neo bez LiveBoxa … Dostane Modem [jak pendrive] <-- Neo to podłączam do kompa i śmiga mi cs