Biała karta zamiast treści w IE10 dla Win7 64b = brak Skype

(ra-v) #1

Nie działa Skype (białe okno) z tego powodu, że Internet Explorer 10 dla Windows 7 Home Premium się wywalił - ma problem z wyświetleniem strony, próbuje przełączyć się w tryb kompatybilności. Stało się to prawdopodobnie po aktualizacji IE10 z 9 października - od tego czasu nikt nie używał Skype ani IE, dopiero dziś to wyszło.

Niestety nie ma możliwości odinstalowania tej aktualizacji, zaktualizować ręcznie też nie mogę, ponieważ paczka ściągnięta ze strony MS jest niby starsza niż zainstalowana.

Co próbowałem zrobić:

• drobne aktualizacje/poprawki Windows (to co czekało w Windows Update)

• CCleaner, ADWcleaner, ComboFix

• uruchjamianie bez dodatków, wyłaczanie dodatków

• resetowanie IE (w Opcjach internetowych)

• użycie programowego renderowania (w Opcjach internetowych)

• dodanie nowego konta uzytkownika i sprawdzenie czy tam działa

• wyrzucenie Silverlighta

• wyrzucenie Skype

• wyłączenie antywirusa (Avast)

• sprawdzanie w trybie awaryjnym z obsługą sieci i bez obsługi sieci

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Laptop nie jest mój, jest teraz u znajomych. Powiedziałem że wpadnę, gdy będzie aktualizacja dla IE10 - innych pomysłów już nie mam.

(Semtex) #2

Co to za łatka, możesz podać jej nr?

(Drobok) #3

a ie przeinstalować próbował ? :stuck_out_tongue:

//dodaj / usuń komponenty systemu windows

może też to być wina rejestru, tutaj niestety nie pomogę z konkretnym wpisem ale można spróbować przywrócić (oczywiście wcześniej robiąc backup)

(Semtex) #4

I jak podpowiedziane na SB, spróbować przywracania systemu o ile punkt z dnia instalacji łaty jest obecny :slight_smile:

Dodane 30.10.2013 (Śr) 20:26

http://i.imgur.com/LqxhROd.png :slight_smile:

(errata72) #5

KB 2879017 - to ta poprawka. Mnie też wywaliło ale przywróciłem system sprzed aktualizacji.

(ra-v) #6

Nie ma punktów przywracania.

“dodaj / usuń komponenty systemu windows” - tylko że to tak naprawdę wyłącza funkcję IE w programach, ale nie usuwa IE10 z systemu. Po włączeniu włącza funkcje IE w systemie. Mało prawdopodobne, że silnik IE10 się naprawi. Mogę jutro po południu spróbować.

A co wy na taki głupi pomysł, żeby włożyć IE11 w wersji takiej jakiej jest? Zastąpi ona IE10?

(Semtex) #7

Usuwa z systemu IE 10, zostaje IE 9/8. Dopiero usunięcie tego ostatniego usunie komponenty IE z systemu, poza silnikiem przeglądarki.

IE 11 dla Win 7 to nadal beta, jak dobrze pamiętam. Skoro to jest tam domyślna przeglądarka to odradzam.

Hmm, tą felerną łatę da się odinstalować:

http://i.imgur.com/dBbhxQC.jpg

(ra-v) #8

Wyłączenie komponentu Windows nic nie daje.

Sprawdziłem numer aktualizacji - KB2879017. Odinstalowałem, zrestartowałem i nadal to samo.

Zainstalowałem IE11 (wersja niepełna) - niestety tu się wywala na amen.

IE 10 Crash #1

IE 10 Crash #2

Więc wróciłem do IE10 bez niby feralnej aktualizacji. Musi być problem gdzie indziej.

Co ciekawe - źródło strony się wyświetla, ale samej strony nie widać.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Może ktoś zna jednak jakiś program, dzięki któremu można zastąpić Skype?

(Drobok) #9

spróbuj odinstalować te 2 aktualizacje

KB2820197

KB2847204

a co do skype, próbowałeś ścieżka_do_skype /legacylogin ??

(errata72) #10

Dziwny problem ale czy przypadkiem nie masz ikony Lolipop,a na pasku zadań?

(ra-v) #11

Spróbuję w poniedziałek. A co to daje?

Nie zauważyłem, a gdzie niby to widzisz?

(errata72) #12

Słabo widać pasek zadań ale ikona Lolipop jest podobna do Chrome,i chyba jest na pasku .Pokaż jeszcze raz pasek.

(ra-v) #13

To jest Chrome

(errata72) #14

Dlaczego jest w obszarze powiadomień ?

(ra-v) #15

To się zdecyduj czy w pasku zadań czy w powiadomień :wink:

Raczej chrome jest przy pasku zadań, na prawo od dawnego menu start.

Na pasku powiadomień są jakieś komunikatory i chyba to http://www.dobreprogramy.pl/ooVoo,Program,Windows,13263.html

Testowałem WTW - Skype nie chciał się zainstalować na domowym PC, natomiast w AQQ działa. Najwyżej AQQ jutro zainstaluje i będę się modlił, żeby nie wykorzystywało nic z nieszczęsnego IE.