Biała poświata na monitorze samsung LED

Zauważyłem że podczas wyświetlania czarnego tła na moim monitorze przy dolnej krawędzi widnieje biała poświata. Coś jakby zbyt mocne podświetlenie matrycy w tym miejscu. Przy włączonym świetle w pokoju i patrzeniu na monitor na wprost a nie pod kątem ta poświata jest niewidoczna.

Czy takie coś może być podstawą do reklamacji? Ogólnie kolory są wyświetlane dobrze. Poświata jest widoczna tylko na czarnym tle.

Takie coś: swiecenie-matrycy-lcd-przy-krawedzi-usterka-monitora-t478784.html ? Akurat mój przypadek :slight_smile: Jeśli tak, to jest to normalne

Tak coś takiego tylko że u mnie jest ta poświata większa i znajduje się przy dolnej krawędzi. Ma kształt takiego jakby pagórka albo wschodzącego słońca:(

Przy oświeconym w pokoju świetle w ogóle tego nie widać. Przy patrzeniu na monitor pod innym kątem też nie. Widać to tylko na czarnym tle wtedy kiedy siedzę nisko a na ekran patrze z dołu.

Wymienili by mi na inny czy te monitory tak już mają?

Może ten post trochę pomoże: monitor-dla-gracza-t507967.html#p3190514

Czyli to jest normalne?

Mam coś podobnego do tego z niebieskiego obrazka z tym że moja poświata nie jest aż tak duża.

Zapewne to wina krawędziowego podświetlenia i jest to normalne. Napisz model monitora.

http://www.x-kom.pl/p/150310-monitor-lc … zarny.html