Białe kropki i zwisy podczas windy lub grania, plyta glowna

Witam oto moj sprzet:

ASUS P5N-E SLI

PINE GF 8800 GT XFX XT - wersja pokrecona fabrycznie(ja nie podkrecalem)

Intel Core 2 Duo E4400 standardowe taktowania Scythe Ninja PLUS Corsair 520W

Patriot 2x1GB 800MHZ CL4

Corsair 520W

MOJ PROBLEM:

Sprzecik 2 miesieczny, najczesciej zwisy mam w Need For Speed Pro Street - coraz czesciej mam ze od razu po wlaczeniu gierki po jakiejs minucie potrafi sie komp zwiesić, podczas zwisu niektore kolory robią się zielonkawe (nie na całym ekranie-przykladowo kontury dymu z opon od auta w NFSIE zielone) przykladowo na polowie gornego ekranu-raczej wykluczam artekfaty bo wiem jak wygladają. Po zwisie robie restart i na czarnym ekranie mam białe kropeczki na całym ekranie. Dojdzie do paska wgrywania windows i zwiecha. Wyjmę jedną pamięć jest to jest tak samo. Mam 4 sloty na plycie glownej - 2 czarne , 2 zolte. oczywiscie pamieci są wlozone na DUAL - na czarnych slotach mam od razu zwis w grach , na zoltych slotach tez zwisy albo bluescreeny. Probowalem tez Pozyczalem pamieci od kumpla GEILE 2x1GB 800MHZ CL4 jest to samo co na patriotach-zwisy. Aktualizowalem biosa do najnowszej wersji dalej to samo! W nfsie pro street czasami mam 89 stopni i nawet pogram sobie te 10-20minut ale zwis jest zawsze- predzej lub pozniej. Byłem u kumpla z grafą nie ma zwisów a katowal ją dosc dlugo zeby sprawdzic dokladnie- 0 zwisów, wkładalem karte graficzną od kumpla 7900 GS - nie ma zwisów. Wiec juz czegos nie rozumiem Dlatego brak mi słow. Dziwna sprawa ze jakies 2 tygodnie sprzet działał OK a teraz jest taki dramat. Moze jakos pomozecie bo ja wykonczylem wszystkie moje mozliwosci aha i jak kumpel katował tą moją karte to miał na maxa 78 stopni ! U mnie jest nawet 89 stopni ! Ale co najdziwniejsze dzis wlaczam z rana kompa-komp jest zimny i mam kropeczki ! W windzie miałem zwis tez. Jak zrobi sie zwis w grze i biore restart to są te kropeczki. Jak wyłącze kompa na 3-4minuty wlaczam i jest ok. Cos jakby przegrzewala sie grafa ale dlaczego u kumpla jest max 78 stopni a u mnie nawet 89 w tej samej grze !Wgrywałem tez starsze stery od grafy i nic Brak mi slow Tak jakby karta mi sie przegrzewała ewidentnie albo sloty nie obslugiwaly kompatybilnie czyli stabilnie ramów w Dualu. ale dokladnie nie wiem czy plyta glowna czy grafa :confused: Brak słow . Pomozcie :confused:

OTO jeszcze temperatury i napiecia z Everesta:

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury:

Płyta główna 19 °C (66 °F)

Procesor 13 °C (55 °F)

Aux 17 °C (63 °F)

Procesor graficzny 54 °C (129 °F)

Otoczenie procesora graficznego 42 °C (108 °F)

SAMSUNG HD401LJ 38 °C (100 °F)

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 2.18 V

+2.5 V 3.20 V

+3.3 V 1.52 V

+5 V 4.95 V

+12 V 12.03 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.95 V

VBAT baterii CMOS 3.15 V

Debug Info F 21 FF FF

Debug Info T 17 19 13

Debug Info V 88 C8 5F B8 BC 60 60 (F7)

Popraw wentylację Twojej budy, bo może faktycznie grafa się zgrzewa.

Temperatury i napięcia wyglądają sensownie.:mrgreen:

Temperatury i napięcia wyglądają sensownie tzn ?

Czyli są trochę za wysokie. Możesz również wykonac aktualizację Biosu swojej płyty głównej. Może to coś pomoże.

robiłem aktualizacje biosu - napisalem wyzej w opisanym calym problemie.

obnizylem taktowania rdzenia i pamieci z 640 na 600 oraz z pamieci z 950 na 900 i po jakichs 40 minutach w NFS Pro Street zwis