Białe paski przy starcie kompa


(Karla226) #1

mam problem, przy starcie biosa pojawiają się białe paski komp dalej nie idzie, nie włącza się reset nie pomaga, wyjęcie baterii na 30 minut też nie, dodam że wcześniej a może chyba mieć to znaczenie kiedy włączałam płytę cd ale nie zawsze resetował mi się komp podczas kręcenia płyty.

Pomocy nie wiem co się dzieje


(Murzyn1) #2

Jeśli komputer (lapek zapewne) ma już kilka (> 5 ) lat , to możliwe że się "wykańcza" i trzeba będzie zbierać na nowy.

Opisane przez ciebie objawy mogą właściwie odnosić się do wielu elementów, nie sposób raczej stwierdzić na odległość, który z nich może być uszkodzony, czy : płyta gł. , karta graficzna na płycie? , zasilanie , pamięć ?

Było coś dokładane do niego ostatnio?


(Kojot) #3

Masz na myśli cienkie, białe pionowe pasy przez cały ekran?

Jeśli tak to uszkodzeniu prawdopodobnie uległa karta graficzna.

Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym, wtedy system korzysta z mniej zaawansowanego trybu graficznego (przeważnie VGA) i może uda Ci się uruchomić. Napisz jaki jest rezultat.


(Ctr) #4

pewnie karta graficzna.

jaki masz zasilacz? (marka, model, ile watt)


(Karla226) #5

a więc ostatnio było dokładane urzadzenie wilofunkcyjne hp ale to z tym resetem podczas czytania płyty już dużo wcześniej, zasilacz Mode Com Feel- 300W kompa mam 4 lata i śmigał normalnie

-- Dodane 21.05.2009 (Cz) 16:02 --

a i jeszcze jedno nie wiem czy ma to znaczenie ale kiedy przy starcie są białe pasy musze odłączyć kompa od zasilania bo nie moge nic z nim zrobić i zdarzy się tak że się uruchomi normalnie ale coraz częściej pojawia się ten problem z pasami i tylko przy starcie