Białe paski przy starcie kompa

mam problem, przy starcie biosa pojawiają się białe paski komp dalej nie idzie, nie włącza się reset nie pomaga, wyjęcie baterii na 30 minut też nie, dodam że wcześniej a może chyba mieć to znaczenie kiedy włączałam płytę cd ale nie zawsze resetował mi się komp podczas kręcenia płyty.

Pomocy nie wiem co się dzieje

Jeśli komputer (lapek zapewne) ma już kilka (> 5 ) lat , to możliwe że się “wykańcza” i trzeba będzie zbierać na nowy.

Opisane przez ciebie objawy mogą właściwie odnosić się do wielu elementów, nie sposób raczej stwierdzić na odległość, który z nich może być uszkodzony, czy : płyta gł. , karta graficzna na płycie? , zasilanie , pamięć ?

Było coś dokładane do niego ostatnio?

Masz na myśli cienkie, białe pionowe pasy przez cały ekran?

Jeśli tak to uszkodzeniu prawdopodobnie uległa karta graficzna.

Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym, wtedy system korzysta z mniej zaawansowanego trybu graficznego (przeważnie VGA) i może uda Ci się uruchomić. Napisz jaki jest rezultat.

pewnie karta graficzna.

jaki masz zasilacz? (marka, model, ile watt)

a więc ostatnio było dokładane urzadzenie wilofunkcyjne hp ale to z tym resetem podczas czytania płyty już dużo wcześniej, zasilacz Mode Com Feel- 300W kompa mam 4 lata i śmigał normalnie

Dodane 21.05.2009 (Cz) 16:02

a i jeszcze jedno nie wiem czy ma to znaczenie ale kiedy przy starcie są białe pasy musze odłączyć kompa od zasilania bo nie moge nic z nim zrobić i zdarzy się tak że się uruchomi normalnie ale coraz częściej pojawia się ten problem z pasami i tylko przy starcie