Biały obraz - nowa taśma czy śmietnik - Packard bell

Witam, około tydzień temu gdy kupiłem za grosze laptopa Packard bell MIT-RHEA-C to posiadał on już uszkodzoną taśmę i było parę pionowych kresek na ekranie, rozkręciłem go i przeczyściłem i trochę pomogło, otóż została mi jedna malutka kreska która w porównaniu do wcześniejszego stanu mi całkowicie nie przeszkadzała, zakręciłem laptopa i gdy ustawiłem matrycę pond innym kontem obraz zaczoł dziwnie robić się biały, ale gdy ruszyłem znowu to powróciło do normalnego stanu, po ponownym poruszeniu ekran całkowicie zrobił się biały i już nic nie pomogło, nawet po ponownym przeczyszczeniu. I zastanawiam się czy kupić taką oto taśmę - http://allegro.pl/show_item.php?item=13 … s%C5%82any. niby jest z innego modelu tego laptopa ale wygląda identycznie. Nie jestem więc pewny czy to na pewno taśma którą dam sam radę wymienić… bo z tyłu tego LCD były takie układy elektroniczne czy jak to się nazywa i były one przykryte taką przeźroczystą folią którą odkleiłem i zapomniałem przykleić. Zastanawiam się czy napewno jest to wina tej taśmy czy czegoś innego i czy nie obejdzie się wizyty w jakimś serwisie…