BIG PROBLEMS 4 w 1

Hello!

Mam 4 problemy… zacznę od początku.

Nr.1. Przy sposobności korzystania z forum tej strony przeczytałam o problemie (nieistotnym teraz tutaj) kolesia. Doradzono mu aby wszedł:

Start>> Panel sterowania >> Narzędzia Administracyjne >> Podgląd zdarzeń i zobaczył jaki program powoduje błąd.

To przy dobrej okazji i ja wejdę bo coś internet od kilku dni szwankuje.

I jest Pan błąd z nr. 1, oto i on:

"Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (adildr.sys)

z powody następującego błedu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są właczone skojarzone z nią urządzenia"

Czy to może być powodem cienkego połączenia z netem?

Co mogę zrobić aby naprawić to?

Nr.2 zapewne ma coś wspólnego z nr.1.

Otóż nie mogę niczego uaktualnić…:

"Nie można połączyć się :

System Windows nie moze połączyć się z usługą aktualizacji automatycznych i z tego powodu nie można pobrać i zainstalować aktualizacji zgodnie z ustalonym harmonogramem.

System windows będzie nadal próbował uzyskać połączenie"

Spoko, nr.3

Okienko z zamknięciem aplikacji Explorer.exe:

Aplikacja powodująca błąd explorer.exe 6…:

Moduł powodujący błąd msvcrt.dll wersja…(jakiś numer)

Sprawdzając Menagera Zadań to zauważyłam dziwne, nieznane mi akcje m.in. zamulający na różne sposoby svchost.exe. Chyba z 5 ich było tych akcji…

Nr.4

Przeskanowałam kompa Nortonem Utilities i znalazł mi bład, że nie może znaleźć ważnego pliku dll, który znajduje się:

C/Program Files/Common Files/Install Shield/Professional/Run Time/10/01/Intel32/DotNetInstaller.exe… no i stamtąd zniknął plik “mscoree.dll”

Gdzieś przeczytałam że da się go odzyskac przez włożenie płytki XP i uruchomienie ze Startu komendy "sfc/scannow… NIE…bynaj mniej nie u mnie.

Chciałabym podkreślić, że błędy te nie są jednorazówkami… pojawiają się klika razy dziennie. Zapewne przez normalnego laika wogóle nieznane (kłaniam się). O ponownej instalacji dysku i innych rzeczach mowy nie ma… na kompie, zresztą nie moim, są ważne pliki… pisadła… nie mogę ich skasować… no i bez nagrywarki funkcjonuję.

Bardzo dziękuję za przeczytanie tego długiego postu… i drobną pomoc.

TNX…:slight_smile:

ja dam ci odpowiedz na pkt 1. Nie jest to napewno spowodowane cienkim polaczeniem z netem. Co do reszty to radze zobic formata, ale najlepiej jeszcze poczekac bo moze jakis uzytkownik forum ci pomoze

Zawsze podziwiam ludzi którzy tak beztrosko radzą: “Zrób sobie format c:” Kurcze, jakbym miał robić format przy każdym problemie jaki mam z kompem to bym nic innego w życiu nie robił tylko formatował :?

komediantka

Odnośnie pkt 1: Start->uruchom i wpisz services.msc W oknie które się otworzy szukać tego “General Purpose USB Driver” i jeśli jest to sprawdź w jakim jest stanie (prawym na Właściwości i tam będzie widać) Oprócz tego prawym klik na Mój komputer->Właściwości->sprzęt->Menadżer urządzeń i ta sprawdź czy masz coś odnośnie USB i czy nie ma jakichś komunikatów że coś nie tak. Powodem cienkiego połączenia z netem to raczej nie jest. (USB ma coś do net tylko jak masz modem Neo podłączany przez USB, ale jak coś jest z nim nie tak to wtedy neta nie ma wcale a nie że “jest ale cienki”).

Pkt 3 - svchost.exejest usługą systemu Windows i musi być tam gdzie jest. To że jest w wielu kopiach to też jest niestety normalne. Nie ruszać tego!

Pkt4 - mscoree.dll nie odzyskasz z płytki Windows XP- to biblioteka instalowana razem z MS .NET framework a to cudo oni wymyślili niedawno i mało na której płytce w Windows Xp jest to dodane. Chyba tylko na najnowszych. Pewnie nie masz najnowszej, wiec musisz to pobrać z Internetu razem z całym .NET Framework Możesz to pobrać np stąd

Jak ty się łączysz z internetem? (neostrada, kablówka, radiówka…?)

Tak…

Łączę się przez modem… Neo 512.

Co do włączenia services.msc, nie znalazłam tam General Purpose USB,

co do wejścia przez Mój Komp>> Właściwości>>Menedżer Urządzeń zauważyłam, że Karta Realtek RTL89…PCI FaST… nie jest połączona.

Jest to karta sieciowa więc weszłam w własciwości i tam znalazłam komunikat:

To urządzenie jest wyłączone. (Kod 22)

Aby włączyć to urządzenie, kliknij przycisk Włącz urządzenie.

Jednak obok tej karty, pod nią jest jeszcze jedna karta sieciowa…

USB ADSL WAN Adapter… i z nią jest OK. Czy muszę mieć dwie karty włączone?