Bin i cue..problem

(Acidschranz) #1

Wiem,ze temat był juz kilkakrotnie poruszany ale w kazdym z nich jest cos innego i juz sie pogubiłem..

Prosze wiec o JASNE i CZYTELNE info na temat JAK zgrac taki plik na płytke i jakim programikiem lub ewentualnie jak go otworzyc

Mile widziane JASNE,CZYTELNE i konkretne odpowiedzi....

Z góry wam serdecznie dziekuje....

(Myszonus) #2

Np. Alcohol 120% ... dodajesz obraz do listy obrazów i wypalasz też alcoholem. A jak chcesz otworzyć to montujesz płytę w wirtualnym napędzie. :slight_smile:

(Bbieniol) #3

:arrow: Alcohol 120% 1.9.5.3823 --> za jego pomocą możesz obraz nagrać na płycie, albo zamontować na wirtualnym dysku

:arrow: DAEMON Tools 4.0.3 --> za jego pomocą możesz zamontować obraz na wirtualnym dysku :slight_smile:

BTW --> poczytaj tutaj: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... =81&t=2030

(Gk88) #4

a ja mam pytanie co do nagrywania tych obrazów...

jak nagrać obraz DVD na plycie DVD ??

w programach nero/alcohol opcja wyboru płyty CD/DVD jest zablokowana na CD...

wiecej o tym tutaj

(Jangon2) #5

Aby nie komplikować najprościej rozpakować te pliki programem UltraIso lub IsiBuster i w tradycyjny sposób nagrać na płytke.Są też inne darmowe programy do rozpawywania takich plikówjak ExtractNow.

(El Presidento) #6

berbeluh zamontuj obraz w wirtualnym napędzie.

I wtedy w Nero wybierz opcję Kopiuj Dysk i poprostu przegraj to :slight_smile:

(Gk88) #7

Zenek Rolnik nie dało rady :frowning:

alkohol przy probie kopiowania z wirtualnego napedu chce mi kopiowac na plyte CD...

w nero jestem kroczek dalej... chce kopiować na DVD... ale po kliknieciu na BURN wywala mi komunikat "Disk is blank or invalid" - wiem co znaczy :stuck_out_tongue: - tylko nie wiem dlaczego tak mu cos w tym nei pasuje :]

wirtualny naped zrobiony programem daemon tools - jesli to cos ma do rzeczy...

co dalej począć ?

(El Presidento) #8

Hmmm.

Dane z obrazu płyty zamontować i zgrać je na dysk, a pózniej normalnie nagrac :?

Próbowałeś :wink:

(W32 Sasser) #9

berbeluh => jak uruchomisz Alcohol120% to program widzi nagrywarkę DVD? To samo pytanie odnośnie Nero :slight_smile:

Co do wypalania obrazów płyt, to najlepsze są CloneCD i Alcohol120% :wink:

Aha! Jeszcze jedno, co to za format tego obrazu?

(Tadeusz Mirkowski) #10

Czy masz wersję -Alcohol 120% 1.9.5.3823 ???

Bo w tej wersji napewno można wypalać płyti i CD i DVD z obrazów cue bin

ewentualnie sprawdź w czy system wykrywa Twoją nagrywarkę

(W32 Sasser) #11

tadmir => po pierwsze to już było, a po drugie, to ważne czy nagrywarka jest wykrywana przez program (może być, że jest widziana przez system, a program jej nie wykrywa, np: problem z ASPI)

berbeluh => zamontuj obraz w DAEMON Tools, ale nie z pliku *.cue, tylko zamontuj go wskazując plik *.bin

(Gk88) #12

no wiec:

nagrywarka jest wykrywana i przez system i przez programy, nagrywa mi wszystko ladnie i pięknie... ino mam problem z tym jednym obrazem...

sasser - wielkie dzieki !!

moj problem polegal na tym ze daemon tools obsluguje pliki bin... ale na liscie pokazuje je dopiero po wybraniu formatu "all file types" :slight_smile:

jeszcze raz dzieki i pozdro :slight_smile: