Bing Ci znajdzie!

(Gregorykos) #1

Od momentu kiedy się pojawiła nowa wyszukiwarka Microsoftu, sprawia mi wiele atrakcji. Dziś chciałem zobaczyć jak sobie radzi z NAUKĄ PHP ale jak widać idzie póki co kiepsko.

5368655b8c84226da3c7297072324ff1.jpg

(Cedar) #2

A może byś bardziej szczegółowo sformułował zapytanie? Np. "kurs php"? Zadałeś mało precyzyjne pytanie to dostałeś głupią odpowiedź. Dziwisz się?

(muchozol) #3

gregoryk, ale się uśmiałem dzięki tobie... To właśnie Bing prawidłowo wyszykuje, a nie google. Nauka jest słowem bardziej uniwersalnym i powszechnym niż php i stąd ten wynik.

(Krzkaczor) #4

Tak, dziwie się: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=nau ... =&aq=f&oq=

A co mnie to obchodzi że nauka jest słowem popularniejszym? Chcę otrzymać wyniki związane i z tym i z tym, a więc jakieś kursy php itp.

Bing mnie na początku zraził właśnie przy podobnym prostym zapytaniu.

(Gregorykos) #5

Tu nie chodzi o pytanie. Tylko o wynik na wpisanie dwóch słów. A zwłaszcza 1 wynik. Skoro jak widać jest ich prawie półtora miliona to skąd takie dziwo na 1 miejscu?! To jest abstrakcja dla mnie w stylu kabaretu Mumio. Wpisz NAUKA HTML a na pierwszym miejscu dostaniesz Szkołę Jazdy :slight_smile:

(fiesta) #6

Syntax i gregoryk wyszukiwarka internetowa to nie sztuczna inteligencja. Najpierw nauczcie się zadawać pytania a potem dopiero dyskutujcie na temat działania wyszukiwarek.

Wyszukiwarka zadziała na zasadzie:

Głupie zapytanie :arrow: głupia odpowiedź.

:stuck_out_tongue:

Abstrakcją, dla Ciebie niestety jest umiejętność prawidłowego zadawania zapytań wyszukiwarce.

:stuck_out_tongue:

Jak byś przynajmniej ujął słowa kluczowe w cudzysłów wyszukiwarka bu już sobie poradziła i wyświetliła o wiele lepsze wyniki.

8)

(fiesta) #7

Ja nie bronię Binga, tylko stwierdzam fakty odnośnie braku elementarnych umiejętności zadawania pytań wyszukiwarce.

(D Kielbania) #8

fiesta , niestety ale nie masz racji. Bing raczkuje i jest niedoskonały, przykład masz wyżej. Poczekajmy rok, dwa. Może wtedy coś się zmieni?

(fiesta) #9

W czym nie mam racji ??

Jeszcze raz mówię nie bronię Binga (wiem że jest w fazie przedszkola), ale stwierdzam że nawet najlepszej wyszukiwarce należy umieć zadać odpowiednie zapytanie żeby otrzymać zadowalające wyniki.

A słowa kluczowa nauka php na pewno nie sprzyjają otrzymaniu adekwatnych wyników.

(Krzkaczor) #10

Nie mówiłem nic o tym czy pytanie było dobrze zadane. Jeżeli google sobie radzie z takim zapytaniem to dlaczego bing nie?

(muchozol) #11

Widać, że wielu z was cechuje bardzo ograniczone myślenie... Ty interesujesz się informatyką i tobie wynik google pasuje, ale 99% społeczeństwa bardziej będzie odpowiadał wynik binga.

(pakeroso) #12

owszem, bo 99% społeczeństwa (np. mój znajomy lekarz :smiley: ) nie potrafi znaleźć sobie w sieci sterownika, pogody na wakacje, czy informacji jak w prosty sposób obrobić zdjęcie :stuck_out_tongue:

(fiesta) #13

I czyja to jest wina ??