Bios checksum error A7N8X-x

Upgrade biosu nie wyszlo pojawia się tylko AWARD BOOT BLOCK BIOS , nastepnie Detecting floppx drive A media… _ . Przygotowałem specjalna dyskietkę z biosem programatorem i plikami startowymi ale nie rusza.

“Bios” do serwisu bo

system bios nie rozpoznaje stacji dyskietek i z dyskietki nie da się nic załadować może się udać z płyty cd , bios i narzędzie muisz wrzucić na płyte cd i ustawić w biosie bootowanie z cd ale nie wiem czy to bedzie możliwe na “spapranym” biosie , jak nie to serwis i “programator” jeszcze inna możliwość ,wkładasz kość biosu z innej takiej samej płyty gł . uruchamiasz kompa w “dos” z dyskietki z biosem następnie przed wydaniem ostatniego “polecenia” do aktualizacji biosu na “gorąco” czyli na załaczonym kompie wkładasz zpowrotem tą kość na której jest “spaprany” bios , operacja niebezpieczna ale możliwa do wykonania.

a sprawdz czy plyta cd asusowa bootujaca juz ma(bo plyta glowna moze byc za stara) automatyczne wykrywanie uszkodzonego biosu i przywracanie z cd, w moim asusia tak mam

wg mnie powinno sie udac z dyskietki

dyskietka - bootowalna dyskietka ( dos 6.22 lub dysk startowy win95/98 ) zawierajaca dodatkowo pliki:

  • awdflash.exe

  • biosxxx.BIN (bios ktory chcesz wgrac)

  • autoexec.bat

autoexec.bat o zawartosci:

AWDFLASH biosxxx.BIN/SN /PY

dyskietka do stacji i uruchamiamy komputer … i nie robimy nic czekajac na zakonczenie procedury flashowania - procedura zakonczy sie samoczynnym restartem

jezeli taki sposob nie daje efektu - odpinamy z plyty glownej wszystko (grafike tesh) oprocz stacji dyskietek i powtarzamy czynnosci j/w

jak to nie pomoze to zostaje przeprogramowac emprom u specow dysponujacych odpowiednim sprzetem

a czy w tym pliku ma być coś poza “AWDFLASH biosxxx.BIN/SN /PY”

ja mam tak:

b462d7ad8e7e2bb4m.jpg

Złączono Posta : 26.03.2007 (Pon) 13:40

a skąd wsiąść taką płytę??

jezeli na takim autoexecu nie zadzialalo

wpisz

AWDFLASH NEWBIOS.BIN /SN /PY /CC /R

gdzie NEWBIOS.BIN to dokladna nazwa pliku biosu do wgrania(wielkość liter jest istotna)

mam nadzieje ze nie sciagales go jakims dzielacym pliki programikiem - ZIP biosa musi byc sciagniety w calosci jako jeden pliczek i bez manerow ze wznawianiem przerwanego transferu (jak sie tak nie robi to potem sie jezdzi do specow z programatorem)

Może się przydać:

http://forum.overclockers.pl/showthread.php?t=10313

dobra , nic z tego nie będzie , podajcie lepiej jakiś sprawdzony sposób na wyjecie kości tak aby jej nie uszkodzić.

20 zł to chyba dobra cena za zaprogramowanie??

20 PLN to dobra cena - jak ci pozycza chwytak do wyciagania kosci eprom (nie przygladalem sie zdjeciom tej plytki - tam jest taki maly kwadratowy “biosik” ? )

tak mały kwadratowy ,( “chwytaka” raczej mi nie porzyczą bo znalazłem oferte na allegro)

http://www.levi.cz/image/AsusA7N8XX.jpg

Kiedyś wyciagałem prostakątną kość to nie było z nią problemu wystarczyło delikatnie podważać z dwóch stron , ale z tą nie wiem zabardzo jak sie zabrać , wyczytałem gdzies ze najlepij grubą igła lub pinezką.

na rogach masz otwory , musisz podwazac raz z jednorego raz z drugiego - zeby go troszke “poruszyc” - pozniej rownomiernie z obu krancow

2x gruba igla i powinno sie udac (pewnie wykalaczki tesh by sie sprawdzily, chociaz te moga sie zlamac)

a programator empromow poszukaj w blizszym otoczeniu - tam gdzie mieszkasz - popytaj w sklepach z komputerami , moze znaja namiary na lokalna “kuznie” komputerowa :wink: