BIOS do ASUS M2N-SLI Deluxe, AMD64 Athlon X2 6000+

(Lancmis) #1

Witam , posiadam plyte glowna ASUS M2N-SLI Deluxe , wczoraj kupilem procesor AMD64 Athlon X2 6000+ , lecz nie wiem jaki bios zainstalowac zeby procek zadzialal (numer biosa).

Jaki jest najbezpeczniejszy sposob na aktualizacje BIOSA?

Z gory dzieki .

(wesolek87) #2

Mam dokładnie taką samą płytę i dokładnie taki sam procek. Tyle tylko, że wcale nie potrzebowałem upgrade'u BIOSa żeby działał. A flashować BIOSu na ASUSie nie radzę. Raz spróbowałem... Płyta pojechała do serwisu. Ale jeśli już musisz to najlepiej użyć programu dołączonego na CD od płyty głównej (ASUS Update).

Napisz dokładniej co jest z tym "niedziałaniem" procka.

(Lancmis) #3

W zasadzie jeszcze go nie wlozylem do plyty glownej , ale plyte kupilem 3 lata temu wiec podejrzewam ze musze bios zaktualizowac , wesolek87 a czy mozesz podac wersje biosa jaki posiadasz ?

Dzieki.

(Marjaan) #4

nie musisz nic aktualizować, przestaw tylko zworkę na płycie głównej resetującą bios i będzie działać.

(system) #5

musi nie musi ale powinien , jak kupił płytę 3 lata temu od 2006/08/16 - do 2008/09/10 wyszło już 9 wersji biosu to chyba o czymś świadczy , co wcale nie znaczy że na starym nie będzie działać ale po coć to aktualizują no nie?,masz vistę czy xp? taki jest na xp

Wersja 1502 ,jest też wersja 1604 BIOS for M2N-SLI Deluxe ale beta

,widocznie miałeś pecha, ściągnij najnowszy ASUS Update V7.13.04 TUTAJ ,bios ,i 3 minuty roboty i po problemie .Wybierz produkt - wybierasz Motherboart ,potem wybierz serię wyb -Socket AM2/AM2+ , model wybierasz ten Twój ASUS M2N-SLI Deluxe jest 34 na liście potem system jaki masz i wszystko masz wersje biosu ,sterowniki jak na dłoni co potrzebujesz ,ASUS Update masz w Utilities

(Adalbert) #6

slawtor , Na Compal'a JHL90 wychodzą BIOS'y nowe co 2miesiące, co nie znaczy, że dużo zmieniają. Zazwyczaj jest to usunięcie pojedynczego błędu zdarzającego się na jakiejś konkretnej konfiguracji, więc przed aktualizacją lepiej zobaczyć, czy się ona do czegokolwiek przyda...

(system) #7

Adalbert , masz rację ale piszę z doświadczenia 3 lata jak na zmiany w biosie to naprawdę dużo postęp technologiczny idzie tak szybko że tu raczej nie ma akurat takiej sytacji jak ze sterami że czasami starsze lepsze od nowszych,sam miałem swego czasu asusa M2N-MX I dzięki wgraniu nowego biosu system pod vistą nie wieszał się i chodził dużo stabilniej ::Korzyści z aktualizacji BIOS-u:

obsługa nowych typów procesorów,

szybsze taktowanie pamięci, poprawki np. raid

wyższa częstotliwość magistrali Front Side Bus,

poprawne rozpoznawanie dużych (ponad 120 GB) dysków twardych,

usunięcie problemów z trybem oszczędzania energii,

większe możliwości tuningu :wink:

zobaczyć jak nie wgra to się raczej nie da,Na stronie Asusa albo w pliu ZIP z BIOSem obok AWDflash, powinna byc lista zmian, ktorych dokonywano w poszczegolnych wersjach BIOS-ow -ale niestety nie ma.Ogolnie przyjmuje sie, ze jak caly zestaw chodzi stabilnie i wydajnie to nie rusza sie biosa.

(Lancmis) #8

Wlasnie probowalem zaktualizowac bios oprogramowaniem od asusa i wszystko poszlo ok z wyjatkiem weryfikacji nowego biosa(verify failed) , czy ktos wie jaka moogla byc przyczyna? system operacyjny xp .bios pasowal w 100 % .

(system) #9

a jaka wersje biosa dałeś ? może to failed to chodziło o cmos

(Lancmis) #10

1502 , nie wiem powinno byc ok , ale nie jest , anulowalem cala procedure .

(Obrazyramy) #11

witam

ja tez mam podobny problem przy wgrywaniu biosa wyskakuje faild przy weryfikacji-help

(Wolnyarek) #12

witam. jestem tu nowy ale wiem troche o kompach. wejdz na strone asusa w szukaniu wpisz nazwe swojej płyty i ci wyskoczy lista. kliknij na linka i tam będzie zakładka lista obsługiwanych procesorów. i tam kliknij na ten swój procek i masz wersje biosu