BIOS - dźwięk przy starcie

Witam!

Podczas startu komputera standardowo występuje jeden krótki pisk, oznaczający ze wszystko jest OK. Kiedy po chwili pracy komputera, wyłączę go, to kiedy zaraz chcę go włączyć występuje dźwięk, na dobry słuch słychać że jest to chyba jeden długi 2 podwójne co w moim BIOSIE (AWARD) oznaczałoby coś z grafiką. Oczywiście na ekranie monitora nic się nie wyświetla (nie dochodzi sygnał do monitora). Po pewnym czasie komputer daje się włączyć normalnie.

Wyglądało by na to że coś nie tak z chłodzeniem, a Wy co o tym sądzicie?

Zapraszam do własnego przesłuchania mojego sygnału:

http://video.google.pl/videoplay?docid=7081528748672321720

Za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję!

miałem też coś takiego kiedyś.

sprawdź slot w który wpinasz grafike, może przypadkowo sie wypieła i czasami niestyka

Sprawdź może jak wyglądają kondensatory na płycie głównej czy nie są popuchnięte.

przepinałem ją kilkakrotnie, i nawet wygiołem kawałek obudowy aby dobrze stykała…,

ziekawe jest to iż komputer nie chce mi się włączyć wtedy kiedy odpalę (nawet na chwilę), następnie wyłąćze i jeszcze raz włączę.

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:29

co do kondensatorów wszystko jest ok, płyta wygląda nieźle

a coś Ci się pojawia na monitorze np: press f1 to run setup , f2 to start oem . albo coś w tym stylu? być może kwestia ustawienia daty i godziny w biosie. też tak miałem kiedyś.

nic a nic, monitor w trybie STANDBY

komputer nie włącza się (występiuje ten dźwięk) wtedy kiedy włączę go (nawet na minutkę) i wyłączę, a następnie za chwilę włączę go, kiedy odczekam ok. 5 minut mogę go normalnie włączyć (jeden krótki pisk, wysztsko niby ok.)

powinny być problemy z chłodzeniem, ale raczej takowych nie mam, procek przy używaniu 100% przez 6 godzin ma max 49 / 50 stopni, twardziel ok. 43 do 45, grafa nie wiem, ale raczej wporzadku, chipset cieplutki - znacznie, (temperatury nie znam), przewody się nie nagrzewają zbytnio,

kondensatory, w szkole miałem taki sam problem :smiley: - kondensatory na 100%, i mogą se nie cieknąć i nie puchnąć. !!

no ale…, nie widać żadnych rozszczelnień czy czegoś…,

po za tym płyta powinna jakoś tak nie zbyt działać, a działa ok (prócz tego włączania)…,

a skoro sądzisz że to kondensatory to czym to było by spowodowane?, złym zasilaniem?

mój zasilacz to (nie ma sie czym chwalić :slight_smile: ):

standardowy dodawany do obudowy “Logic”

Content Technology Co. CTD

Model: LC - B350 ATX

DC O/P - 350W

+3,3 - 28A

+5V - 28A

+12V - 19A

-12V - 0,8A

+5VSD - 2A

po za tym to dziwne bo dźwięki wypadają na grafę, a tu płyta…