BIOS? dzwięki przy starcie

Pomocy ! Co oznacza modulowany dżwięk przy starcie kompa (taki jak karetki pogotowia tylko wolniejszy), bios Award F6VP, z 25-02-05 ?

Wcześniej miałej jeden dłuuugi - dobrze ponad 10 sekund, ale jakos sam zniknął…

Uszkodzenie jakiegoś podzespołu.

Zobacz w książce od płyty głównej.

Zwarcie na płycie głównej , możliwe że występuje również poprzez uszkodzenie jakiejś karty rozszeżeń

jakies urzadzenie nie dziala poprawnie otworz kompa i podociskaj jezeli nadal nie bedzie dzialac to odlacz to nie jest niezzbedne do pracy kompa

jak juz tego nie bedzie to stopniowo dokladaj urzadzenia ktore byly wczesniej i sie skapniesz co jest nie tak… a jak ci zostanie po wyjeciu zbednych kart rozszezen to znaczy ze to plyta, dysk, karta graf, a moze cos z prockiem :D:D kombinuj :slight_smile:

Ten modulowany dźwięk oznacza, że masz uszkodzoną pamięć RAM :!:

Dzięki, wiem tyle ile wiedziałem :), ale jest mi raźniej. Gdybym miał książkę od płyty…

Aguś , mam taki sam BIOS co Ty i moja “książka” od BIOSU mówi, że jest to padnięta pamięć.

Żeby sprawdzić teze Pawka, przeskanuj pamięć programem

memtest86+ 1.60, musisz go nagrać na dyskietkę i odpalić z niej kompa.

Ale jak skoro komp się w ogóle nie uruchamia bo pamięc kompletnie padnięta :lol:

Zawsze można spróbować uruchomić ją na innym komputerze i tam przetestować :slight_smile: jak nie ruszy to jasna sprawa…

masz popatrz sobie tutaj i skopiuj na przyszlosc :stuck_out_tongue: :smiley: :stuck_out_tongue: :smiley:

Award nie jest zbyt rozmowny. Piszczy, gdy boli go karta graficzna i pamięć. Szczególnie z kartami AGP może być problem, gdyż mają one paskudną tendencję do “niedopasowania się” do styków w slocie. Przeważnie wystarczy lekko ruszyć kartą by problem zniknął.

1 krótki wszystko OK, jedziemy dalej

1 długi błąd pamięci

1 długi, 2 krótkie błąd parzystości RAM

1 długi 2 krótkie błąd karty graficznej

ciągły dźwięk błąd pamięci RAM lub karty graficznej

AMI BIOS

1 dźwięk błąd odświeżania RAM

2 błąd parzystości RAM

3 błąd w pierwszych 64kb RAM

4 błąd zegara systemowego

5 błąd procesora

6 błąd kontrolera klawiatury

7 błąd trybu wirtualnego procesora

8 błąd I/O pamięci karty graficznej

9 błąd sumy kontrolnej BIOS-u

10 błąd pamięci CMOS

11 błąd pamięci cache

ciągly dźwięk błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej