BIOS GA-P35-DS4 rev.1.0 Problem z ramem. Kingmax 1066MHz

Sprawdź jeszcze raz przecież Ci podałęm, żę są to pamieci 1066MHz…

Zobacz moduł:/

moe cpu-z źle interpretuje SPD tych pamięci (choć to bynajmniej dziwne) a co masz napisane na samych pamięciach ??

Mówie Ci, że są to pamieci 1066Mhz xD

do dlaczego ci nie działają hę ?? i wykrywają się jako ddr800 hę ?? skoro wiesz lepiej to już nie mój problem :P.

Jaki Ty jesteś uparty mi chodzi o pomoc w ustawieniu ich… Są to pamieci 1066Mhz tylko znieznanych dla mnie powodów producent ustawia je standardowo na 800Mhz(podobno mają zapisane max. ustawienia dla DDR2 800 z prostego powodu - kompatybilność z płytami głównymi. Zdecydowana większość dobrych pamięci ma zapisane w SPD gorsze ustawienia niż ustawienia na których pamięci są w stanie pracować. Użytkownik musi jednak sam je sobie odpowiednio ustawić w biosie.)

Wiec jak znasz odpowiedź na moje pytanie będę wdzieczny jak nie to weź nie zachowuj się w sposób co najmiej nieodpowiedni 8) 8)

Ps. Jak chcesz zapodam Ci topic gdzie ludzie testują te pamieci. Piszę tu bo mam nadzieje, że ktoś tu rozwiąże mój problem…

z tym się nie zgadzam, w SPD producent zapisuje info o timingach na któych pamięć będzie pracować stabilnie w świetle gwarancji każda ich zmiana jest dokonywana z ryzykiem utraty tej stabilności.

ta sytuacja dotyczy a-dat i stosowna informacja jest podana na kościach pamięci.

sam posiadam a-daty 800 i po ich włożeniu płyta uruchamia je na częstotliwości 737 czy ileś tam i na pewno producent tak tego nie przewidział…

nie opowiadaj bajek użytkownicy lubią czytać o faktach, zrób zdjęcie pamięci i sprawa się wyjaśni.

Napisałem, że podobno ręki sobię za to uciąć nie dam tak mi napisano a tu masz link do forum gdzie testuja te pamięci niedowiarku bo jak Ci nie wystarcza jako dowód, że moduł pamięci o której pisze na stronie producenta zapisany jest jako 1066Mhz to nie wiem czy zdjecie pamięci czy opakowania Ci wystarczy…

i tego i tego :slight_smile: możliwe że na owym forum kręcą te pamięci dobre ddr800 z cl4 są w stanie pracować z częstotliwością wyższą niż 1066 (zwłaszcza na micronach).

Przeczytaj jedynie tytuł tamtego topica ,Kingmax 1gb 1066mhz…"

A fotki jak znajde aparat to zrobie… Idę szukać:D

Dzielnik zmień na 1:2, będzie 533 na ram

screen z purepc

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 55f090556b

skoro masz te same to zastosuj się do opisanych porad i po sprawie :-).

No nie wyrobie. Czy Ty czytasz co ja pisze :smiley: Nie działa był tam jeden gość, który miał taką płyte i miał też problem, ale nie idzie się z nim skontaktować… I próbowałem juz kilku ich porad…

■■■■■■■ w kwestii OC dopiero się ucze gdzię sie zmienia dzielnik??

poszukaj ustawienia o nazwie fsb:drr multipler lub podobnie.

Gdzie mam tego szukać. W biosie w zakładce M.I.T nie mam niczego podobnego:/

SYSTEM MEMORY MULTIPLER…

SYSTEM MEMORY MULTIPLER (SPD)

Gdzie niby w tej funkcj ustawia się mnożnik?? Czegoś nie łapie…

Ps. Pisałem, że przy zmienionym SPD mi się komp nie uruchamiał:/

jakie masz dostępne opcje w tej funkcji i jakie masz ustawienie w opcji CPU HOST FERQENCY.

No tu mam dostepne min.

4.0+

3.33

2.0

auto

3.0

A CPU HOST zaraz sprawdze…

próbowałeś na wszystkich ?? spróbuj na 2.0

W CPU HOST mam 266MHz

No probowałem już:

3.33

4.0+

4.0~

3.0

I zawsze płyta nie wstaje…