Bios & HD failure?

(Calamity7) #1

Witam,

Mam takie dwa problemy... Jeden zdaje mi się mniejszy, drugi niestety już nieco bardziej poważniejszy :?

Pierwszy. Zachciało mi się pewien czas temu sprawdzić Windows 7 RC i przy okazji przeinstalować XP. Włożyłem płytkę, wszystkie komunikaty jak zawsze, aż nagle przy wyborze partycji zonk..."Urządzenie nie jest dostępne". Po sprawdzeniu u kolegi okazało się, że została jakimś dziwnym trafem uszkodzona tablica partycji i ok. 3GB bad sectorów. Użyłem Particion Doctora i przywróciłem ją. Niestety tutaj pojawił się następny problem. Przy próbie instalowania od nowa OSa partycję Tworzą się normalnie, ale jeden obszar nie mogę utworzyć mniejszy niż 10GB. Co więcej na dysk utworzony w tym miejscu nie mogę wejść ani go sformatować. Na dysku nie da się także zainstalować żadnego systemu. Podczas instalacji XP dochodzi do 44% i zaczyna się seria kilkudziesięciu plików, których nie może przekopiować. Następnie wywala błąd, że nie można zainstalować systemu i dowidzenia... I tutaj moje pytanie, bo dysk jest na gwarancji. Czy to wina tych bad sectorów? Jeśli tak to wysłać go do serwisu aby oni się z nim męczyli?

Drugi, pośrednio spowodowany przez pierwszy. Jako, że nie mogłem używać komputera to odłączyłem go i zawiozłem do domu. Stał tam około 3-4 dni w pudle. Kiedy dzisiaj chciałem podłączyć jakiś stary dysk pod IDE to przy uruchomieniu wyskoczyło info o resecie CMOSa. No to wszedłem w ustawienia, posprawdzałem czy mniej więcej się zgadza i dałem restart i chciałem zainstalować Xpka kiedy to nagle komputer wyłączył się....Następnie przez pare godzin testowałem różne kombinacje i patrzyłem czy płyta główna zwraca jakies errory przed wyłączeniem, bo za każdym razem coraz krócej pracuje. Niestety nic nie znalazłem. Sprawdziłem czy wszystko jest dobrze połączone i czy nic się nie nagrzewa. Bezefektu. Czy ktoś może spotkał się z czyms takim? Albo czy ja gdzies w biosie poprostu jakies błędy porobiłem? :?

Z góry dziękuje bardzo za pomoc i radę.

Sprzęt.

Procek: Quad 9550 2,83 Ghz

Ram: 4 GB RAm OCZ 800Mhz

Dysk: Samsung 1TB 103UJ

Płyta: DFI LP P45 TR2S Plus

Grafika: ATI Radeon HD4780 1 Gb sapphire

Zasilacz: OCZ StealtX 550W ( wiem, że zasłaby do tego sprzętu, ale pół roku działał i jestem w trakcie rozglądania się za innym)

(Agatonster) #2

EpYoN ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.