Bios i iBios - zapomnianie hasło. Potrzebna Pomoc


(Baniapiotr91) #1

Panowie (i panie) problem jest tego typu. Dostałem laptopa Acer Aspire 9400, posiada on jednak hasło na bios(bios Phoenixa). Aby ściągnąć to hasło zostałem poproszony żeby zrobić to programowo a nie hardwarowo tzn. bez rozkręcania - albo to taka osteczność - wyciąganie bateryjki. Moje pytania są tego typu:

1) Czy znacie takie jakieś serwisowe hasło do tego laptopa : acer 9400 ASPIRE

2) Ściągnąłem program iBios do łamania haseł z biosów ale on pokazuje całkowite niedorzeczności więc zalecane jest uruchamianie w czystym ms-Dosie, wiec pomyślałem ze po prostu stworze sobie konsole odzyskiwania systemu i spod niej odpalę program : bios320.exe. Jednak program wcale nie potrafi się uruchomić. Czy wiecie może jak go uruchomić?

3)Polećcie coś, może jakiś inny programik albo jakieś inne rozwiązanie - wyciąganie baterii z płyty głównej to całkowita ostateczność.

PS. Bootowanie w biosie jest ustawione na HardDrive wiec dostep do takich narzedzi jak hirensBoot itp. jest całkowicie niemożliwa a tej opcji zmienic nie mogę bo nie mam hasła :wink: i kółko sie zamyka.

Panowie Mastersi czekam na odpowiedź.


(mati75) #2

można użyć hasła uniwersalnego


(Baniapiotr91) #3

Panowie, próbowałem hasełka uniwersalne takie jak : Phoenix, PHOENIX, CMOS ,BIOS. Jednak jak łatwo sie domyślić, hasła nie pasują. Coś innego ?


(Mirekgw) #4

sprawdź tu http://forum.idg.pl/ogolne_sprzet-f58-m ... #entry7993

http://www.chip.pl/archiwum/printversio ... 13126.html

i Google http://www.google.pl/search?client=fire ... fficial&ch


(Baniapiotr91) #5

Panie realmadryt , ja wiem ze poziom IQ niektorych ludzi jest zaniżony ale umiejetność czytania jest wskazana w XXI wieku. Jeśli pisze, że mam BIOS PHOENIXA to po co do ku*** dajesz mi link do AWARD'a.

Twoja odpowiedź jest zbędna i prosze moderatora o usunięcie lub jej zmodyfikowanie.


(Mirekgw) #6

Wytrychy dla BIOSów PHOENIX: http://rainbow.mimuw.edu.pl/SO/Projekt0 ... words.html


(Mrylec) #7

Nie znam się ale tu chyba by była dobra aktualizacja BIOS'u :slight_smile: Po aktualizacji zawsze hasło się kasuje :slight_smile: