Bios i iBios - zapomnianie hasło. Potrzebna Pomoc

Panowie (i panie) problem jest tego typu. Dostałem laptopa Acer Aspire 9400, posiada on jednak hasło na bios(bios Phoenixa). Aby ściągnąć to hasło zostałem poproszony żeby zrobić to programowo a nie hardwarowo tzn. bez rozkręcania - albo to taka osteczność - wyciąganie bateryjki. Moje pytania są tego typu:

  1. Czy znacie takie jakieś serwisowe hasło do tego laptopa : acer 9400 ASPIRE

  2. Ściągnąłem program iBios do łamania haseł z biosów ale on pokazuje całkowite niedorzeczności więc zalecane jest uruchamianie w czystym ms-Dosie, wiec pomyślałem ze po prostu stworze sobie konsole odzyskiwania systemu i spod niej odpalę program : bios320.exe. Jednak program wcale nie potrafi się uruchomić. Czy wiecie może jak go uruchomić?

3)Polećcie coś, może jakiś inny programik albo jakieś inne rozwiązanie - wyciąganie baterii z płyty głównej to całkowita ostateczność.

PS. Bootowanie w biosie jest ustawione na HardDrive wiec dostep do takich narzedzi jak hirensBoot itp. jest całkowicie niemożliwa a tej opcji zmienic nie mogę bo nie mam hasła :wink: i kółko sie zamyka.

Panowie Mastersi czekam na odpowiedź.

można użyć hasła uniwersalnego

Panowie, próbowałem hasełka uniwersalne takie jak : Phoenix, PHOENIX, CMOS ,BIOS. Jednak jak łatwo sie domyślić, hasła nie pasują. Coś innego ?

sprawdź tu http://forum.idg.pl/ogolne_sprzet-f58-m … #entry7993

http://www.chip.pl/archiwum/printversio … 13126.html

i Google http://www.google.pl/search?client=fire … fficial&ch

Panie realmadryt , ja wiem ze poziom IQ niektorych ludzi jest zaniżony ale umiejetność czytania jest wskazana w XXI wieku. Jeśli pisze, że mam BIOS PHOENIXA to po co do ku*** dajesz mi link do AWARD’a.

Twoja odpowiedź jest zbędna i prosze moderatora o usunięcie lub jej zmodyfikowanie.

Wytrychy dla BIOSów PHOENIX: http://rainbow.mimuw.edu.pl/SO/Projekt0 … words.html

Nie znam się ale tu chyba by była dobra aktualizacja BIOS’u :slight_smile: Po aktualizacji zawsze hasło się kasuje :slight_smile: