Bios karty graficznej - wgrywać?

Witam… Mam dośc chłodną kartę sapphire HD7770 GHz Edition. Standardowo ma ona 1.175V z odblokowanym 1.200V :slight_smile: na 1.175 możliwości oc są prawie, że zerowe… na 1.200 karta idzie na 1180/1400 przechodzi testy ale wywala w grach. do gier stabilne jest 1140/1340, ale CS:GO (jedyna gra… Nawet FC4 sie nie crashuje na takim oc) czasem wywali wiec używam 1120/1330@1.2V. I mam syzbkie pytanie - Czy Sapphire HD7770 Ghz. Edition (moja) jest taką samą kartą jak Sapphire HD7770 Ghz. Edition OC? Z tego co wiem na tamtym biosie jest 1.25V odblokowane a ja chce podkręcić więcej. Robiłem już Force Flash na Asus R7 260x OC DirectCU2 na bios bez oc (i jeszcze taktowania obniżałem… artefakty były… jak kolega będzie miał troche wolnego czasu to ją wyśle na gwarancje z oryginalnym biosem którego kopię zrobiłem i leży ładnie na schowanym pendrive z atiflashtoolem). Tu jest link do tego biosu który chcę wgrać A tutaj jest link do biosu karty którą mam obecnie . :slight_smile: W razie czego jeżeli karta bedzie wywalała w grach to wgram bios (na pulpicie ma 300/300[150] [w oc] wiec problemu nie bedzie) a jak nie odpali to uzyje komputera kolegi i wgram używając tej r7…)

Edit: przy takim OC karta jest chłodna :# zmieniłem troche sterowanie wentylatorem (w takim WoT mam chyba 60% a FC4 100% ale karta nie przekracza 70*C bez furmarka) Obudowę mam otwartą i pc stoi przy ścianie gdzie jest zimno.

Tutaj jest porównanie pobranego biosu w wersji 15…16 i mojego 15…29 z GPU-Z :slight_smile: http://scr.hu/2f1b/b9z8s

 

OC drugiej wskazuje,że jest firmowo podkręcona i tyle.

Dziękuję. Czyli bios mogę wgrać :slight_smile: A chcę go wgrać ponieważ mam sztukę która się bardzo ładnie podkręca *.* przy chłodnych temperaturach (obudowę z plastiku na radiatorze zdjąłem) mam 26*C na pulpicie do 30*C max! :slight_smile:

Bo teraz jest jak jest ja mam nawet 25 stopni na karcie, a komputer stoi przy oknie na zewnątrz 4 stopnie. A w lecie już będziesz miał problem.

nie będę miał problemu :wink: Gorzej z CPU :smiley: Wentylator dmucha wtedy na Fere 2 ciepłym powietrzem i muszę schodzić z OC. Karta nawet latem mi się nie grzeje… Sflashowałem bios, wywaliło sterownik (subsystem id mi zmieniło :wink: ) instaluję właśnie i napiszę jak tam karta działa :slight_smile:

Edit: W sapphire trix jest ładnie, pięknie 1150/1250@1.275V a obecnie 1180/1135@1.275 :smiley: Sprawdzę jak tam stabilność :wink: