BIOS klawiatura po wejściu do biosu nie działa

Witam mam problem z właśnie z biosem ,klawiszem Delete wchodzę do biosu i na tym koniec klawisze strzałek nie działają.

Jestem w “biosie” ale klawiatura nie działa raz czy dwa udało mi się przesunąć w prawo o jeden i koniec nie działa.

Mam klawiaturę PS/2 i jakiś czas temu wszystko działało mogłem zmieniać ustawienia ,klawiatury na USB nie widzi .

Komputer jest sprawny dzuała klawiatura działa ale w biosie już nie ?? ??

Płyta to ASUS P5B-Plus    jak to ugryść .

 

pipono, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Sprawdzałeś reset BIOS-u:

 

  1. Odłącz komputer od sieci/prądu.

  2. Wyciągnij (ostrożnie np. podważając małym/cienkim śrubokrętem z odpowiedniej strony) bateryjkę na 30 minut.

 

ms906_bateryjka.jpg

 

  1. Podłącz ją ponownie.

 

Później możesz jeszcze sprawdzić Load Optimized Defaults z odpowiedzią/wpisaniem Y - Enter oraz potwierdzeniem zmian F10.

 

Jaki jest stary komputer, może już bateryjka pomału wysiada i należy kupić nową ?

 

Czasami mniej a czasami jeszcze więcej, podałem minimum.

 

 

Nie, najpierw należy odłączyć zasilanie.

Pierwsze w życiu słyszę aby do resetu BIOS-u było potrzebne wyciągnięcie RAM-u  :lol:

 

Bateryjkę wymieniłem na nową i to samo Bios nie widzi klawiatury ale jak pisałem czasem udaje się przestawić o jeden lub dwa w prawo i znowu ślepnie .