Bios nie pokazuje obrotów wentylatorów


(Blady2012) #1

Witam,

Nie wiem dlaczego ale bios nie pokazuje mi obrotów wentylatora CPU i GPU, mimo iż oba działają świetnie.

Co może być źle??


(Gural7) #2

Wogle nie ma tam takich informacji ,czy przy obrotach pokazuje 0 RPM ? ,wiatraki aby napewno są 3-pinowe?


(Blady2012) #3

pisze zero RPM

jeden z nich to CPU Fan (wtyczka 4 pinowa kwadratowa)

a ten drugi to System Fan (nie wiem czy od grafiki czy dodatkowy) ale dodatkowego wentyla niemam


(Gural7) #4

A to luzik ,pytałem się kumpla który ma także płyte od ECS na lga 775,nie wiem czy ten sam model ,także ma O RPM ,procek na 4-pinówce,żadne programy nie wykrywają obrotów ani nie dają się regulować,więc nie wiem czy to przypadek czy poprostu producent płyt ECS dał sobie spokój z odczytem obrotów na płytach pod socket LGA 775.


(Blady2012) #5

Spoko jeszcze mam pytanie odnośnie tego dodatkowego wentylatora. Jaką dokładnie ma wtyczkę i czy będzie pasował do mojej płyty głównej?? Chcę sobie poprawić chłodzenie w obudowie.

Moja obudowa jest prawie identyczna jak ta(inny model, lecz prawie identyczny) Wentylator jaki można sobie tu zamontować maksymalnie to 140x140 mm tylko wtedy trzeba będzie wiercić otwory w obudowie (a ja nie mam wiertła do metalu) a chcę użyć do przykręcenia tych dziurek w obudowie.

Ta obudowa jest tak ciasna, że nawet ostatniego gniazda (CNR) w mojej płyty głównej nie dało by rady wykorzystać, a jej wentylacja zostawia sporo do życzenia. Obecnie temp. powietrza w niej to 41 stopni C


(Gural7) #6

Ten wiatrak jest 3-pinowy,niestety po jakimś czasie stanie się słyszalny,jak możesz podaj nazwe obudowy lub inny screen bo tamten link mi nie odpala,podaj do ilu zł szukasz wiatraka i na jakie wymiary?, to wtedy tobie coś doradze na allegro lub innym sklepie jak wolisz :slight_smile:


(Blady2012) #7

Najlepiej jakiś 80mm/80mm

Obudowa to jakiś Medion, tak jak mówiłem bardzo podobna do tej z niewielkimi różnicami


(Gural7) #8

Albo ten www.allegro.pl/item1031057696_silentium ... 3_9db.html albo

www.allegro.pl/item1037616700_aab_cooli ... _13db.html


(Blady2012) #9

A w jaki sposób ustawić wentylator by wydmuchiwał ciepłe powietrze?? Wydaje mi się że odwrotnie do tego jak jest pokazane przy tej 2 ofercie


(Gural7) #10

Jak podłączysz to wyczujesz ,normalnie podłączysz,jak kupisz to napisz na PW albo na GG ,to wtedy na gorąco ci powiem jak już go będziesz miał :slight_smile:


(Blady2012) #11

OK

-- Dodane środa, 19 maja 2010, 13:56 --

sprawdzałem jeszcze raz wnętrze obudowy.Ta kwadratowa 4 pinowa wtyczka jest od wentylatora Zasilacza ATX, a wentylator CPU ma 3 pinową szeroką wtyczkę w 4 pinowym gdzieździe, więc nie wiem czemu BIOS nie pokazuje obrotów, jak wszystko działa