Bios nie wykrywa dysku segate barracuda gt 7200 500gb

Więc tak … wiem że te dyski są wadliwe … ale mimo to prosze o pomoc :((

Problem pojawił sie gdy odzyskiwałem wczesnij skasowane pliki (chodziło mi o przypadkowe usuniecie folderu z grą )

Po urzyciu programu Dysk odszedł na tamten świat :confused: i bios go przestał widzieć…

<<<>>>

Moje mizerne działania to…

a) zabawa ze zworkami…Dysk ma opcje na sata I sata II … moja płyta obsługuje tylko SATA 1 do 1/5 i tak też zrobiłem (chociaż nie potrzebnie to robiłem Bo przecież dysk był wczesniej widzialny czyli to nie wina zworków)

B) … próbowałem przeczepić pod inny port sata … marny rezultat :confused:

C) załamałem sie ;(

Z tego co tam pisało to była chyba informacja żeby nie instalowac tego programu “do odzysku” na partycji C ( a ze chciał odzyskac pliki)

… no ale jak to bywa zaryzykowałem…

Nie pamietam dokładnej nazwy tego programu ale ikonka była z taka lupka… i program sie nazywał cos na litere U (undo coś tam )…

No i jak wspomniałem wyzej dysk przywrócił mi utracony folder z grą… ale gdy zrobiłem restart win7 było juz po dysku…

Moje pytania brzmią …

1.

…Czy przez ten program naruszyłem jakies wewnętrzne opragramowanie dysku czy cos w tym stylu ?? ? (Kiepska mam wiedza na temat budulca Twardziela )

2.

…Czy da sie odzyskac utracony dysk i pliki na nim zawarte ?

3.

3. Do tego dysku miałem taki dziwny zworek troszke był uszkodzony wiec zmieniłem z na taki z cd romu starego …troszke wiekszy ale wszedł miedzy dzydzle… chyba nie ma różnicy w zworkach do sata i tych drugich prawda? czy jednak jest ?

Za pomoc w naprawie Tir Żywca w prezencie :wink: hehe :slight_smile:

Wyciągnij baterię od płyty głównej na kilka minut,włóż z powrotem.Dysk powinien zostać wykryty,chyba żę został uszkodzony.

Jaka to seria Seagate, 7200.11 ?

Czy dysk widziany jest w biosie ?

Czy słychac silnik dysku przy właczaniu komputera?

laptokowiec nie pytaj czy jest widziany w biosie bo przecież napisał

landrynex ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Depedro - Twoja podpowiedz nie odniosła skutku … wyciągniecie baterii czyli restart do ustawien fabrycznych płyty głównej nie poskutkowało (czas wyjęcia bateri to 15 minut )

odpowiadam na post laptokowiec-a

Tak …Seria dysku to 7200.11 a jakie ma to znaczenie ? :?:

Napisałem przecież ze nie jest widzialny w biosie {w temacie napisałem bios nie wykrywa dysku …czytaj uważnie he }

Tak dysk pracuje słychać jego prace… bez zadnych zgrzytów trzasków … prawidłowa praca …

Szczerze to zwątpiłem czy da go sie reanimować … tyle gier poszło w piz***** :frowning:

sprawdzałeś dysk na innym kompie??

Nie nie sprawdzałem … bo nie miałem u kogo ale dziś to ogarnę… i dam znac :slight_smile:

Dzięki za zainteresowanie :wink:

Dodane 19.04.2010 (Pn) 19:55

działa na innym kompie :confused: u mnie nie