Bios nie zapamietuje ustawien

Wchodze do biosu i ustawiam date, godzine i wylaczam funkcje pojawiania sie loga poczatkowego… Biore save & exit cos tam i komp sie resetnie i juz sie nie wlacza, gdy go wlacze to znowu pojawia sie logo i data, godzina sa calkiem inne niz te co ustawialem… Gdy zrobie to samo i wezme Exit withound saving (nie wiem jak sie to dokladnie pisze) komp laduje sie dalej i w systemie jest wszystko gut, lecz gdy go resetne znowu sie wali i poprzestawia sie wszystko --.–. Wiem ze to moze byc wina bateryjki ale sprawdzalem na dwoch i jest to samo (jedna parzy w jezyk, druga nie). Moj komp to plyta: 845 Ultra-C (MS-6566), proc: intel celeron 1.7GHz , karta grafiki: gforce mx440, pamiec: 256 mb ddram hynix 333 mhz pc2700 ( wiem ze do tej plyty idzie pamiec 266 mhz ale takiej nie mam a plyta z pamiecia ddr ma cos takiego ze sama zwolni sobie taktowanie )… Prosze o szybka odpowiedz bo juz mam dosc tego kompa, a formata dopiero robilem…

Wymień bateryjkę na płycie głównej (najczęściej jest to CR2032 ), potem wczytaj Setup Default , ustaw godzinę i datę, i zapisz.

Komputer dość starawy, więc wyczerpana bateryjka, to najbardziej prawdopodobna przyczyna.

Gdyby to nie pomogło sprawdź, czy na płycie nie ma zworki, króa odpowiada za funkcje BIOS Protect, lub coś podobnego, ale nie sądzę, żeby tak było.

Kupilem calkiem nowa bateryjke i pomoglo. Dziekuje bardzo :wink: