BIOS przy starcie systemu

Mam następujący problem. Gdy włączam komputer na ekranie odrazu pojawia się ekran gdzie wczytuje się Windows XP. I nie wiem jak mam wejść do BIOS’u :frowning: jak odrazu pojawia się ekran wczytywania. Więc, może mam coś ustawić żeby pojawiał sie ekran gdzie jest specyfikacja komputera :?:

Z reguły by wejść do ustawień BIOS-u, po uruchomieniu komputera, mniej więcej w czasie gdy następuje testowanie pamięci operacyjnej, należy wcisnąć i przytrzymać klawisz Del. Chociaż to rozwiązanie jest stosunkowo najczęstsze, klawiszami otwierającymi dostęp do BIOS-u mogą być także F1, F2, Esc lub inne. Zazwyczaj informacja o klawiszach dostępu pojawia się w lewym dolnym rogu, na ekranie monitora. Gdy jednak zdarzy się, że brak jest takiej informacji, a żadna z podanych możliwości nie pasuje - trzeba sięgnąć do dokumentacji płyty głównej.

Niektóre komputery umożliwiają jeszcze jedną metodę: wystarczy wyjąć wtyk klawiatury, odłączyć kable sygnałowe stacji dysków i,lub dyskietek, trzymać cały czas wciśnięty jakiś kabel lub wyjąć któryś z modułów RAM. BIOS potraktuje tę sytuację jako poważny błąd i niekiedy wyświetli komunikat, iż aby ten błąd naprawić należy wejść do panelu konfiguracyjnego, wciskając daną kombinację klawiszy.

Może to ci w czymś pomoże.

Pozdrawiam

jak włączasz kompa to przytrzymaj klawisz delete i po problemie

dominik1330

Może u Ciebie, ale nie u mnie :!: :frowning:

czyli na 90% musisz naciskać F2(np.pł.głowna ASRock)

jakbyś podał model płyty było by o wiele łatwiej

Może to się przyda.

Brożyn

Płyta to właśnie ASRock k7vt2

kkorniak

no to na 100% F2

sam mam płytę tej firmy, kilku kumpli też i u każdego jest F2

matiit

ok, tylko kiedy ja mam to F2 nacisnąć :?:

Bo Wy pewnie naciskacie jak się wyświetla nazwa płyty głównej itd.

A właśnie u mnie jest problem, że mi się to nie wyświetla - odrazu jest wczytywanie systemu Windows XP.

To niby kiedy mam to F2 nacisnąć :?:

kkorniak

naciskasz power i 0.001s po tym zaczynasz wciskać F2 cały czas w jak najkrótszych odstępach

dokładnie jak mój przedmówca radzi, albo jak nie zdarzysz to reset i od razu naciskaj F2