Bios sie nie ładuje

Witam. Przed wczoraj zakupiłem nową płytę główną (Intel DG41RQ), ponieważ w starej wysiadł zintegrowany głos. Następnie wszystko do niej podłączyłem. Gdy włączyłem komputer głośniczek systemowy nie zapiszczał lecz wiatraki chodzą a myszka świeci. Procesor jest kompatybilny z tą płyta główną. Zasilacz to Tracer 400W, na tamtej płycie głównej działał dobrze. Lampka led która jest koło kabelków od Front Panel świeci.

P.S.

Głośniczek systemowy jest wbudowany na płycie głównej.

Proszę o pomoc.

jak sie nie laduje wciskasz delete

Gdy bios mi nie startuje to i ekran się nie włącza więc nie mogę ;/

masz no signal namonitorze?

O to chodzi, że jak włożę wtyczkę od Monitor no signal wyłącza się. A gdy właczam kompa to normalnie słychać wiatraki ale nie ma tego dźwięku “pipczenia” a lampka monitora miga

jak ci bios niedziała to prawdopodobnie czegoś nie wykrywa dysku ,może zle podpiołeś kable

No moim zdaniem bios bez dysku powinien ruszyć ;/

no to co że nie ma,sygału nie musi byc,zle podpiles czesci i tyle

Ale sygnału nie ma w cale. Nawet jak wyjmę kartę graficzną ;/ A powinien być

jak delte nie działą to może inny klawisz sparwdz w instrukcji plyty głównej ,ale jak ci sie monitor nie włącza to znaczy ze albo ci karta grafiki padla albo masz zle podpite kable sprawdż w instrukcji

Dodane 18.08.2010 (Śr) 16:04

w biosie domyslnie mozesz miec wylaczony glosnik systemowy dlatego go nie slychac

LOL. Grafika jest i zintegrowana i na PCI-E. Ani ta ani ta nie działa. Nie słychać charakterystycznego dźwięku głośniczka który moim zdaniem musi być. Jak mogę odpalić setup biosu bez monitora???

bios sie uruchamia "delete"a le co ci to da jak nie bedziesz nic widzial,cos musiales pochrzanic przy skladaniu,albo kupiles trefną płyte

Dodane 18.08.2010 (Śr) 16:24

spróbuj zresetowac bios wyciagnij baterie z plyty

Tego też próbowałem i nadal to samo. W tym modelu setup włącza się F2, ale i tak mi to nic nie da ;/ Karta ma gwarancje, więc mogę ją zwrócić w ostateczności :stuck_out_tongue_winking_eye:

A mi się wydaje, że nie podpiąłeś któregoś kabla do płyty głównej - powinny być 2 wtyczki - duża 20 lub 24 pin i mała, kwadratowa. Sprawdź wszystkie połączenia. Reset baterią to też dobry pomysł.

A więc tak oba te kable odpinałem i podpinałem parę razy. Reset baterii też mi nic nie pomaga ;/

Kupiłeś tę płytę nową czy używaną? Może jednak z nią jest coś nie w porządku. Napisz jeszcze jak z instalacją procesora - na pewno jest dobrze zamontowany?

Dwa razy go montowałem i wydaje mi się, że na pewno tak. Płyta jest nowa kupiona w VICO.

To w takim razie skorzystaj z gwarancji.

Aha. Jutro oddam kartę.